Artykuły eksperckie

1 marca 2023

Biznes potrzebuje wyspecjalizowanych pracowników działu ESG

Miłosz Marchlewicz

Potrzeba fachowców o szerokiej wiedzy i holistycznym spojrzeinu na organizację z punktu widzenia np. etyki biznesu czy aktywizmu korporacyjnego. Widać lukę kompetencyjną wśród osób już zatrudnionych w firmach, od niedawna odpowiedzialnych także za ESG, a przez wiele lat pracujących i dotychczas rozwijających się zawodowo w obszarach takich jak komunikacja i marketing, public affairts czy HR

1 lutego 2022

Marzena Strzelczak w TVN24 o dyskryminacji ze względu na wiek

Marzena Strzelczak

To jak rekrutujemy jest funkcją tego, w jakim społeczeństwie żyjemy. (…) Świadomość i potrzeby dotyczące równych szans w miejscu pracy to trend, który się budzi – w szczególności, gdy pytamy o zatrudnienie.

29 stycznia 2022

W „Czwórce” o wyzwaniach zrównoważonego rozwoju w sektorze mody

Miłosz Marchlewicz

Biznes i otoczenie biznesu zauważa pozytywną rolę regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju. Jak wynika z badań, które zrealizowaliśmy jako FOB, to regulacje są motorem napędowym zrównoważonego rozwoju i narzędziem dla osób, które odpowiadają za konkretne procesy w firmach

19 sierpnia 2020

„Praca zdalna pozostanie dużo bardziej powszechna, niż miało to miejsce przed pandemią”

Marzena Strzelczak

Wiele wskazuje na to, że praca zdalna pozostanie dużo bardziej powszechna, niż miało to miejsce przed pandemią.

22 czerwca 2020

„To będzie egzamin z przywództwa”. Wywiad z Marzeną Strzelczak w „Rzeczpospolitej”

Marzena Strzelczak

Pierwszy egzamin z odpowiedzialności firmy zdały. Biznes wykazał się ogromną empatią i zareagował bardzo szybko, nie szczędząc sił i środków na wsparcie walki z pandemią. Jednak ten właściwy test z odpowiedzialności wobec pracowników i całego otoczenia dopiero przed nami.

20 grudnia 2019

21. edycja Kompendium CSR z udziałem ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Marzena Strzelczak, Karol Krzyczkowski

Zrównoważony rozwój ujęty w ramy SDG to konieczność, nie opcja. (…) Coraz głośniej o tym, czego nie mierzy PKB. Czy wracamy do fundamentalnych wartości, a zmiany konsumpcji i produkcji pójdą w parze z budowaniem włączających miejsc pracy i społeczeństw?

Typ artykułu

Obszar tematyczny