Artykuły eksperckie

23 listopada 2015

Róbmy CSR w praktyce: Od pracownika korporacji do pszczelarza

Kamil Baj, założyciel Pszczelarium, opowiada o tym, w jaki sposób pszczoły zmieniły jego sposób na życie i o tym, że w miastach także jest miejsce dla pasiek.

1 września 2014

Zrównoważone miasto przestrzenią współpracy. Rozmowa z Sylwią Borkowską, City Partnerships

Artur Celiński z Res Publica rozmawia z Sylwią Borkowską o mieście jako przestrzeni współpracy, o rozbudzaniu tej współpracy i, o tym, aby ona sama nie ograniczała się do samej wymiany usług, ale w sposób pozytywny wpływała na naszą rzeczywistość.

25 sierpnia 2014

Laureaci Pióra odpowiedzialności. Marcin Świejkowski o reklamie w przestrzeni miejskiej

Marcin Świejkowski, laureat Pióra odpowiedzialności w kategorii Internet, opowiada o kwestii nadmiaru reklamowego outdooru. W nagraniu również Robert Sroka, laureat Pióra odpowiedzialności w kategorii Ekspert, wyjaśnia zagadnienie whistleblowingu.

18 sierpnia 2014

Biznes, miasto, zrównoważenie. O związkach nieoczywistych. Rozmowa z Piotrem Wielgusem

Artur Celiński z Res Publica rozmawia z Piotrem Wielgusem o nieoczywistych związkach między mieszkańcami, miastem i biznesem.

11 sierpnia 2014

Zrównoważony transport – o co w tym chodzi?

Kilka tygodni temu poruszaliśmy kwestie roli transportu rowerowego w zrównoważonych miastach. W tym tygodniu zwrócimy uwagę na transport publiczny. Okazją do tego jest wywiad z Jakubem Friedbergiem, ekspertem ds. organizacji transportu publicznego. Wywiad prowadzi Artur Celiński.

Typ artykułu

Obszar tematyczny