Artykuły eksperckie

14 czerwca 2023

Wolontariat pracowniczy nie tylko na rzecz beneficjentów – studium przypadku

Karol Krzyczkowski

Działanie opisane w ramach studium przypadku jest łatwe do wdrożenia i możliwe do elastycznego wdrożenia w ramach praktycznie każdej akcji wolontariatu pracowniczego. Jednak bardzo rzadko spotykamy się z takimi działaniami chociażby w opisach dobrych praktyk. Dlatego zdecydowaliśmy się podzielić nim z nadzieją, że przyda się wszystkim koordynator(k)om wolontariatu pracowniczego.

21 października 2022

Wolontariat w szkole. Od czego zacząć?

Karol Krzyczkowski

Przysłowie mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Jeśli więc chcemy mieć aktywne społecznie i obywatelsko społeczeństwo, to musimy w nie inwestować już na etapie szkoły.

21 października 2022

Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk i wymiana doświadczeń

Nagranie ze spotkania on-line „Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk i wymiana doświadczeń”, które odbyło się 8 września 2022r z inicjatywy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

2 czerwca 2022

Dane, które pozwalają się rozwijać

Karol Krzyczkowski

Podsumowując projekty wolontariatu pracowniczego, zwykle podczas ewaluacji zadajemy wolontariusz(k)om mnóstwo pytań. Chcemy wiedzieć wszystko – od zmian ich samopoczucia w trakcie projektu, po ocenę jakości serwowanych kanapek. Jest jednak jedno pytanie, którego rzadko spotykamy w ewaluacjach, a które podsumuje jakość wolontariatu, który zorganizowaliśmy.

31 marca 2022

PIT: świadczenia przekazywane na rzecz osób fizycznych – obywateli Ukrainy dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie i wspierających ich osób

Maja Zabawska

Pomoc humanitarna nie została specyficznie zdefiniowana w ustawie, natomiast należy przez nią rozumieć wszelkie świadczenia pieniężne i niepieniężne na rzecz wskazanych wyżej obywateli Ukrainy.

22 marca 2022

Jak mądrze pomagać? Zapis webinarium zorganizowanego przez Fundację BNP Paribas

Wydarzenia w ostatnim czasie pokazały, jak potrafimy się zjednoczyć i wspólnie pomagać, w obliczu ogromnej tragedii. Ale czy wiemy jak to robić mądrze?

15 marca 2022

Goszczenie uchodźców z Ukrainy. Co warto, a czego nie należy robić?

Karol Krzyczkowski

Polskie społeczeństwo bardzo zaangażowało się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy. Wiele osób gości ich także w swoich domach. Jak mądrze pomagać? I jak jednocześnie zadbać o swój dobrostan?

22 lutego 2021

Jaki był rok 2020 w wolontariacie pracowniczym?

Karol Krzyczkowski

O ile sama pandemia jest zjawiskiem dramatycznym, ciągnącym za sobą wiele negatywnych zjawisk, o tyle jej wpływ na działania społeczne można ocenić jako mobilizujący. Rok 2020 był dla wolontariatu pracowniczego rokiem przełomowym.

5 listopada 2020

Ożywmy Dzień Koordynatora Wolontariatu

Karol Krzyczkowski

Sam fakt, że dostrzegamy zaangażowanie koordynatorów wolontariatu pokazuje, że dojrzeliśmy w Polsce, żeby tym tematem się na poważnie zająć. Skoro udało nam się zmobilizować różne podmioty do uznania zawodu CSRowca, to pora pokazać jak ważni są koordynatorzy wolontariatu.

16 lipca 2020

Jak biznes wspiera edukację finansową Polek i Polaków?

Ewa Wojciechowicz

Wiedza o finansach nie jest niestety mocną stroną Polaków. Świadczą o tym i wyniki badań, i dane Krajowego Rejestru Długów. Problem ten dostrzegają firmy, które organizują szkolenia dla pracowników udostępniają wiedzę ekspercką na portalach edukacyjnych, tworzą scenariusze zajęć i wreszcie – uczą dzieci i młodzież w ramach programów wolontariatu pracowniczego.

Typ artykułu

Obszar tematyczny