O społecznej odpowiedzialności biznesu w Gdańsku

21 maja 2018

Dotyczy firmy: ERGO Hestia,

21 maja w Gdańsku odbyła się regionalna premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. Grupa ERGO Hestia była partnerem i gospodarzem wydarzenia zorganizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to coroczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będąca największym w Polsce przeglądem działań biznesu społecznie odpowiedzialnego. Tegoroczna, szesnasta edycja Raportu jest rekordowa pod względem liczby dobrych praktyk – firmy zgłosiły blisko 1200 działań z zakresu CSR (Corporate Social Responsibility). Spotkanie w Gdańsku było okazją do rozmowy o inicjatywach podejmowanych przez ERGO Hestię oraz stworzyło pole do dyskusji o roli zarządzania różnorodnością w nowoczesnej gospodarce.

POBIERZ Raport w wersji PDF >>

W najnowszym wydaniu publikacji zaprezentowano aż 28 praktyk i inicjatyw podejmowanych przez ERGO Hestię, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 21 z nich to inicjatywy wieloletnie, kontynuowane w 2017 roku. 7 kolejnych to praktyki nowe, rozpoczęte w 2017 roku. Wśród wszystkich inicjatyw znalazły się działania z obszaru zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej (Nagroda Znaku i Hestii im. księdza Józefa Tischnera oraz nagroda EKO HESTIA SPA, działalność Fundacji Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia i jej projekt doradza.my, program Mała Akademia Ubezpieczeń, partnerstwo z Uniwersytetem Gdańskim na kierunku Modelowanie matematyczne oraz 3 autorskie projekty z zakresu mecenatu sztuki i kultury – partnerstwo strategiczne z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, konkurs dla młodych artystów Artystyczna Podróż Hestii oraz edycja 2017 konkursu dla miłośników fotografii mobilnej Lights by Artystyczna Podróż), inicjatywy z zakresu pracy (Hestyjne Centrum Wolontariatu, pomoc rodzicom w opiece nad dziećmi oraz hestyjne przedszkole, 4 programy szkoleniowe – Hestyjna Akademia Rozwoju Talentów, Train the trainers, Nawigator oraz program rozwoju menedżerów sprzedaży, Centrum Zdrowego Pracownika i treningi mindfulness, ERGO Hestia po godzinach), inicjatywy z obszaru środowiska (hestyjna pasieka pszczół, Park Hestii, ekotransport i car-sharing), praktyki operacyjne (magazyn Risk Focus), praktyki konsumenckie (Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym, tłumacz dla osób głuchych – Migam, projekt Zmień Perspektywę) oraz działania z obszaru ładu organizacyjnego (program etyczny Grupy ERGO Hestia).

– Grupa ERGO Hestia po raz kolejny okazała się najbardziej docenionym ubezpieczycielem w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tak duża liczba praktyk ERGO Hestii w zakresie biznesu odpowiedzialnego społecznie, zakwalifikowanych do Raportu, to najlepsze potwierdzenie słuszności naszego długoletniego i konsekwentnego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju – podkreśla Mario Zamarripa, dyrektor odpowiedzialny za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. Nasze działania prowadzone są kompleksowo i obejmują większość obszarów ujętych w Raporcie, co zdecydowanie wyróżnia nas na rynku ubezpieczeniowym. To przekłada się również na realizację naszej misji wyrażonej jako Najwyższy Standard Ochrony, którą rozumiemy również jako odpowiedzialnie prowadzony biznes. Tworząc i realizując nasze inicjatywy bierzemy pod uwagę wyzwania zrównoważonego rozwoju zdefiniowane na poziomie globalnym, dostosowując je do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jesteśmy z tego dumni i cieszymy się, że Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło nasze starania – podkreśla Mario Zamarripa.

W programie wydarzenie znalazła się również rozmowa o różnorodności, prowadzona przez Marzenę Strzelczak, dyrektorkę generalną Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W dyskusji udział wzięli także Mario Zamarripa, dyrektor odpowiedzialny za zrównoważony rozwój w Grupie ERGO Hestia, Anna Grosiak, dyrektorka ds. rozwoju biznesu/pełnomocnik ds. zarządzania różnorodnością w Siemens Polska oraz Agnieszka Dejna, współzałożycielka spółdzielni socjalnej Browar Spółdzielczy w Pucku.

– Zarządzanie różnorodnością stanowi jedno z najważniejszych wyzwań dla biznesu. Budowanie włączających miejsc pracy służy nie tylko wsparciu pracowników, ale sprzyja również rozwojowi kapitału społecznego i przyczynia się do rozwoju firmy. Przynosi pozytywne efekty organizacjom oraz społeczeństwu. Zarządzanie różnorodnością wspiera rozwój gospodarki – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

OBEJRZYJ TRANSMISJĘ ZE SPOTKANIA >>

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza, cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów/ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR. Raport dostępny jest także w formie elektronicznej na portalu odpowiedzialnybiznes.pl. Więcej o Raporcie na:  https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2017/.

źródło: informacja własna