Enea podsumowuje jubileuszową edycję zawodów Bydgoszcz Triathlon

16 lipca 2019

Dotyczy firmy: Enea,

W tegorocznej edycji na starcie stanęło ponad 4 tys. zawodników, z czego blisko połowę stanowili debiutanci. Zawodników dopingowało blisko 15 tys. kibiców, którzy przyjechali do Bydgoszczy z całej Polski. Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje dla kibiców, w tym rozbudowane zawody dla dzieci Enea Tri-Fun, liczne strefy kibicowania i strefy rozrywki.

Enea Bydgoszcz Triathlon to w tej chwili jedna z największych imprez triathlonowych w Europie, ale przede wszystkim jest to świetnie przygotowane wydarzenie, w czasie którego debiutanci z radością mogą zacząć swoją przygodę z tą wymagającą dyscypliną. To także znak, że energia od Enei jest dobrze wykorzystywana. Ogromnie cieszy nas, że z roku na rok coraz więcej pracowników Enei startuje w bydgoskim triathlonie i udowadnia, jak wielka energia bije od Enea Team – powiedziała Berenika Ratajczak z Biura Prasowego Enei, uczestniczka zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon.

W pierwszym dniu zmagań, 6 lipca na trasy zawodów wyruszyło blisko 1 500 zawodników, którzy zmierzyli się z dystansem 1/4. Pierwszy na mecie „ćwiartki” z czasem 1 h 50 min 10 sek. pojawił się Robert Wilkowiecki z teamu GVT BMC. Pierwszą kobietą była reprezentantka tego samego klubu – Paulina Kotfica, która pokonała trasę 1/4 z czasem 2 h 1 min 35 sek. Drugiego dnia rywalizacji na starcie stanęli śmiałkowie, którzy zmierzyli się z dystansem 1/2. Zwycięzcą na „połówce” okazał się Mikołaj Luft, który pokonał trasę w 3 h 54 min 56 sek. Pierwszą kobietą na mecie była Anna Peterek, która ukończyła zawody z czasem 4 h 27 min 23 sek. Równo o 12.00 wystartowali zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8. Na najpopularniejszym z dystansów triumfował Robert Czysz z wynikiem 57 min. Najszybszą kobietą była Paulina Klimas, która ukończyła zawody w 1 h 2 min 56 min.

Źródło: mat. pras.