Aktualności

Wiadomości i informacje, których autorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

29 grudnia 2020

Dobre praktyki z zakresu pracy poszukiwane

Pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz większą wagę przykładamy do tego, jakie działania wobec zatrudnionych realizują pracodawcy. Przeglądem inicjatyw CSR podejmowanych przez przedsiębiorstwa w Polsce jest Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Na zgłoszenia do 19. już edycji wydawnictwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu czeka do 13 stycznia. Rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020.

18 grudnia 2020

Dlaczego warto komunikować CSR?

Aktywności firm podejmowane na rzecz społeczeństwa, środowiska naturalnego oraz w zakresie ładu organizacyjnego stanowią coraz istotniejszy zakres działalności biznesu. Jednym ze sposobów prezentacji realizowanych inicjatyw jest coroczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Obecnie trwa nabór projektów i programów do 19. edycji wydawnictwa. Rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/raport2020.

17 grudnia 2020

Świąteczna niespodzianka

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku zespół Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotował dla Was coś specjalnego 🙂

17 grudnia 2020

Christmas and New Year’s Eve surprise

On the occasion of the upcoming Christmas and New Year’s eve, the Responsible Business Forum team has prepared something special for you.

16 grudnia 2020

Wartość biznesu – biznes oparty na wartościach

Jubileuszowa publikacja, wydawnictwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu pt. ,,Wartość biznesu – biznes oparty na wartościach. Jubileusz z pandemią w tle” obrazuje rozwój koncepcji odpowiedzialnego biznesu w Polsce w ostatnich 20 latach oraz prezentuje refleksje ekspertów o pożądanych wartościach i postawach w biznesie takich jak odpowiedzialność, empatia, odwaga, troska o Ziemię, współpraca, solidarność i równość szans.

15 grudnia 2020

Mapy działań Forum Odpowiedzialnego Biznesu

W nadchodzących tygodniach zaprezentujemy mapy działań Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Stanowić one będą podsumowanie realizowanych inicjatyw w trakcie 20 lat istnienia organizacji. Mapy uwzględniają wywierany przez FOB wpływ na otoczenie oraz rozwój odpowiedzialności biznesu w Polsce.

10 grudnia 2020

Nations United. Urgent solutions for urgent times [WIDEO]

„Nations United” to pierwszy w swoim rodzaju film, stworzony w 75. rocznicę istnienia ONZ. Powstał z okazji piątej rocznicy przyjęcia #SDGs.

9 grudnia 2020

Prawa człowieka a biznes. Jak firmy mogą przeciwdziałać dyskryminacji? [PODCAST]

O obszarze związanym z prawami człowieka oraz spojrzeniu na temat społecznej odpowiedzialności biznesu ze swojej perspektywy zawodowej mówią Karolina Kędziora, radczyni prawna i prezeska Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Anna Miazga, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w firmie LPP. Podcasty powstały w ramach obchodów jubileuszu “20 lat partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce”, którego partnerem jest LPP.

4 grudnia 2020

Zakończyła się XVI edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Spotkanie Ambasadorów z przedstawicielami Forum Odpowiedzialnego Biznesu w październiku, zakończyło XVI edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja przeprowadzona w większości w formule online, była oparta o cztery ścieżki edukacyjne, w ramach których swoją wiedzę o społecznej odpowiedzialności biznesu pogłębiało 14 Ambasadorów i Ambasadorek CSR z 13 uczelni z całej Polski.

3 grudnia 2020

Karta Zasad Wolontariatu Pracowniczego – nowy dokument wspierający rozwój aktywności społecznej pracowników

Liderzy firm i fundacji tworzących Koalicję Liderzy Pro Bono zaprezentowali pierwszą w Polsce Kartę Zasad Wolontariatu Pracowniczego. Dokument zawiera gotowe wskazówki i rozwiązania, opis korzyści dla pracodawcy i pracownika oraz fundamentalne zasady, pomocne we wdrażaniu i rozwijaniu wolontariatu pracowniczego. Treść Karty konsultowana była z wolontariuszami-pracownikami firm Koalicji oraz z organizacjami od lat wspierającymi rozwój wolontariatu pracowniczego: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Business Centre Club, Pracodawcy RP i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc