Aktualności

12 marca 2020

Europejczycy chcą, aby ich urządzenia cyfrowe były łatwiejsze do naprawy lub recyklingu

CSR na świecie

Jak wynika ze specjalnego badania Eurobarometru, Europejczycy chcą, aby ich urządzenia cyfrowe były łatwiejsze do naprawy lub recyklingu. Prawie 8 na 10 respondentów uważa, że ​​producenci powinni być zobowiązani do ułatwienia naprawy urządzeń cyfrowych, przy czym 64% chce nadal używać swoich obecnych urządzeń przez co najmniej 5 lat, a 85% chce oddać stare.

12 marca 2020

Trwa nabór zgłoszeń do 9. edycji Listków CSR

Aktualności FOB

Tygodnik POLITYKA we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zapraszają przedsiębiorstwa oraz organizacje działające w Polsce do udziału w dziewiątym zestawieniu Złotych, Srebrnych i Białych Listków CSR POLITYKI.

12 marca 2020

Nowy termin 8. Targów CSR: 29 października 2020 r.

Aktualności FOB

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosiło decyzję o zmianie terminu organizacji 8. Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi. Wydarzenie odbędzie się 29 października 2020 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

11 marca 2020

Polskie Sieci Elektroenergetyczne obliczyły swój ślad węglowy

Od Partnerów

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, spółka odpowiedzialna za niezawodne działanie systemu elektroenergetycznego, jako jedno z pierwszych dużych przedsiębiorstw w Polsce, obliczyły swój ślad węglowy. Badanie przeprowadziła firma Bureau Veritas.

11 marca 2020

Komisja Europejska ogłasza nowy plan działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym

CSR na świecie

Dzisiaj Komisja Europejska przyjęła nowy plan działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym – jeden z głównych elementów europejskiego zielonego porozumienia , nowego europejskiego programu na rzecz zrównoważonego wzrostu.

11 marca 2020

Nowo tworzona Fundacja Biedronki będzie pomagać potrzebującym seniorom

Od Partnerów

50 milionów złotych – taką kwotą będzie dysponowała w 2020 roku Fundacja Biedronki, która w roku, w którym sieć obchodzi swoje 25-lecie, rozpocznie działalność w Polsce. Fundacja powstaje po to, by nieść pomoc osobom starszym i przyczyniać się do poprawy jakości ich życia. Pierwszym programem Fundacji Biedronki będzie program kart przedpłaconych „Na codzienne zakupy”, obejmujący 10 tys. potrzebujących seniorów. Na ten cel Fundacja Biedronki przeznaczy blisko 15 mln zł.

10 marca 2020

Carrefour wspólnie z Caritas będą przeciwdziałać marnotrawstwu żywności w Polsce

Od Partnerów

Carrefour Polska odpowiadając na wymogi ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, podjął decyzję o kontynuacji i rozszerzeniu współpracy w tym zakresie z Caritas Polska. Podpisana umowa dotyczy współpracy i odbioru żywności w hiper- i supermarketach sieci na terenie całego kraju.

10 marca 2020

Kobiety bardziej niż mężczyźni odczuwają stres prosząc o podwyżkę

Od Partnerów

Kariera zawodowa daje Polkom dużo satysfakcji. Ponad 75 proc. z nich deklaruje, że lubi to, czym się zajmuje – czytamy w najnowszym badaniu „Polacy w pracy” przeprowadzonym na zlecenie Provident Polska. Zaledwie 35 proc. respondentek twierdzi jednak, że jest zadowolona ze swoich zarobków. Jednocześnie panie odczuwają silniejszy niż u mężczyzn stres, kiedy muszą zawalczyć o podwyżkę.

9 marca 2020

Polki i Polacy są zgodni – role opiekuńcze to także obowiązek mężczyzn. Jednak muszą przejść od deklaracji do czynów

Aktualności FOB

Ponad 80% Polaków uważa, że mężczyźni powinni angażować się w opiekę nad dziećmi w takim samym stopniu co kobiety – wynika z badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wciąż jednak pozostaje duża luka pomiędzy deklaracjami a rzeczywistością. Jak ją zmniejszyć?

8 marca 2020

Z okazji Dnia Kobiet Henkel w #OdPOWIEDZialnie o wsparciu karier kobiet

Aktualności FOB, Od Partnerów

Z okazji Dnia Kobiet w najnowszym odcinku #OdPOWIEDZialnie poruszamy temat kobiet w miejscu pracy. O tym, jak warto wspierać pracowniczki opowiedziała Dorota Strosznajder, Dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc