Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

12 stycznia 2024

W Zakładzie Produkcyjnym ORLEN działa nowa zeroemisyjna elektrownia

ORLEN uruchomił w Płocku elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków z Zakładu Produkcyjnego. W ciągu roku nowa jednostka będzie w stanie wyprodukować energię, która może zaspokoić potrzeby ok. 400 gospodarstw domowych. Inwestycja wpisuje się w działania Koncernu na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju nowych, zeroemisyjnych źródeł produkcji energii.

12 stycznia 2024

Współpraca BASF i Stena Recycling w zakresie recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Europie

BASF i Stena Recycling zawarły umowę kupna-sprzedaży czarnej masy. Umowa ta jest częścią szerszej współpracy planowanej przez BASF i Stena Recycling, w celu utworzenia łańcucha wartości recyklingu akumulatorów z pojazdów elektrycznych w Europie.

12 stycznia 2024

Jak sprawozdawczość niefinansowa wpływa na rozwój gospodarki

Sprawozdawczość niefinansowa zyskuje na znaczeniu w Europie i na świecie, a w Polsce, gdzie obowiązek raportowania niefinansowego dotyczy ponad 800 podmiotów, istnieje potrzeba zwiększenia świadomości i kompetencji w tej dziedzinie. Dlatego SGH, Deloitte i BIK przygotowały wspólny Raport ESG, który analizuje aktualne trendy, wyzwania i perspektywy dla sprawozdawczości niefinansowej.

12 stycznia 2024

Zgłoszenia do programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”

„Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci” to nowy program edukacyjny Samsung, odpowiadający na wyzwania związane z bezpieczeństwem dzieci online. Jest skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat, do ich rodziców, opiekunów, a także do nauczycieli i szkół. W ramach programu można korzystać z zasobów edukacyjnych, wziąć udział w szkoleniach dla nauczycieli oraz przeprowadzić lekcje na temat cyfrowej higieny.

10 stycznia 2024

Pepco kontynuuje współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja i przekazuje kolejny milion dla dzieci w potrzebie

Pepco po raz kolejny wspiera dzieci oraz młodzież będącą pod opieką Fundacji Świętego Mikołaja i przekazuje na wsparcie ich rozwoju w 2024 roku darowiznę w wysokości 1 mln złotych. 600 tys. zł już przeznaczono na Stypendia Św. Mikołaja, pozostałe środki powędrują do Przystani Św. Mikołaja oraz Akademii Liderów.

10 stycznia 2024

Nowa odsłona platformy wiedzy ekologicznej BOŚ dla firm

Bank Ochrony Środowiska uruchomił nową wersję swojej platformy wiedzy ekologicznej dla przedsiębiorców. Przystanek EkoBiznes to portal internetowy, na którym eksperci banku dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, wspierając małych i średnich przedsiębiorców w wyborze optymalnych rozwiązań dla biznesu przyjaznego środowisku.

9 stycznia 2024

Hochland Polska z wizytą w Piszu

W ramach trwającej odsłony kampanii „Dzielimy się tym, co dobre”, Hochland Polska odwiedził już dwie placówki współpracujące z Programem Pajacyk. Po spotkaniu w Ćmielowie przyszedł czas na odwiedziny uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu.  

9 stycznia 2024

Credit Agricole uruchamia przelew dobroczynny w aplikacji CA24 Mobile

Klienci banku Credit Agricole mogą zrealizować przelew środków na rzecz organizacji charytatywnych w sposób uproszczony dzięki nowej funkcjonalności aplikacji CA24 Mobile, która nie tylko usprawnia proces transferu, ale stanowi również źródło informacji na temat potencjalnych beneficjentów wsparcia finansowego.

9 stycznia 2024

Deloitte i Respect Energy o globalnych stratach wynikających ze spadku bioróżnorodności

Spadek bioróżnorodności jest uznawany za jedno z największych zagrożeń dla ludzkości. Utrata samych lasów podwodnych może kosztować światową gospodarkę nawet 500 mld dol. rocznie, wynika z raportu “Nature and Business: Navigating Risks and Opportunities in a Changing Landscape”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, z inicjatywy partnera publikacji – Respect Energy. Mimo skali zagrożenia świadomość przedsiębiorstw pozostaje niewielka. 

9 stycznia 2024

Fundacja Ołeny Zełenskiej i Grupa Banco Santander przekazały tablety dzieciom w 8 gminach regionu odeskiego

Fundacja Ołeny Zełenskiej nawiązała współpracę z Grupą Banco Santander. Dzięki zaangażowaniu banku, dzieci z ukraińskich szkół otrzymają tablety, co zapewni im dostęp do nauki online.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc