Aktualności

15 maja 2020

Kolejny transport sprzętu medycznego zakupionego przez LOTOS

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Samolot Antonow Rusłan z około 125 tys. kombinezonów i 210 tys. przyłbic na pokładzie wylądował 11 maja na lotnisku Wrocław-Strachowice. To kolejny transport środków niezbędnych do walki z COVID-19 zakupionych przez Grupę LOTOS w Chinach na zlecenie polskiego rządu. Operację zorganizowano w ramach programu SALIS.

15 maja 2020

Bank BNP Paribas dołącza do akcji Dwie Godziny Dla Rodziny

Od Partnerów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Bank BNP Paribas włącza się w akcję Instytutu Humanites Dwie Godziny Dla Rodziny przypadającej 15 maja. W jej ramach każdy pracownik Banku będzie mógł jednorazowo skrócić dzień pracy o dwie godziny i spędzić je tak jak chce.

14 maja 2020

Dzięki akcji #Podwójnamocpomagania szpitale w Polsce otrzymają ponad 5 mln. zł

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Ponad 15 tysięcy osób dołączyło do organizowanej przez Santander Bank Polska i Fundację Santander zbiórki charytatywnej, której celem było zebranie środków na zakup, niezbędnego podczas pandemii, sprzętu medycznego i odzieży ochronnej do 23 szpitali w Polsce. Inaugurując akcję bank przekazał 2 mln złotych, a potem podwajał każdą wpłacaną przez darczyńców kwotę.

14 maja 2020

Biuletyn Biura Prasowego PKN ORLEN – PKN ORLEN ułatwia podróżowanie samochodami elektrycznymi

Od Partnerów

PKN ORLEN rozwija swoją sieć stacji pod kątem dostępności paliw alternatywnych. Do sieci zostały właśnie włączone 4 nowe, szybkie stacje ładowania, a uruchomienie kolejnych planowane jest w najbliższym czasie. Dostępna jest też aplikacja ORLEN Charge dla posiadaczy samochodów elektrycznych ułatwiająca planowanie i podróżowanie tego typu pojazdami.

14 maja 2020

BNP Paribas najlepszym europejskim bankiem w zakresie działań na rzecz klimatu według raportu ShareAction

Od Partnerów

Niezależna brytyjska organizacja pozarządowa ShareAction uznała BNP Paribas za najlepszy bank europejski pod względem wkładu w zarządzanie ryzykiem klimatycznym. Drugi raz znaleźliśmy się w czołówce banków pod kątem zrównoważonego rozwoju.

14 maja 2020

20 000 zł wsparcia dla Fundacji Gajusz – to efekt wirtualnego biegu Provident RUN

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

25 kwietnia, jak co roku, pracownicy Providenta planowali pobiec w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz. Choć pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację Provident RUN w tradycyjnej formie, uczestnicy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Biegacze, w planowanym dniu imprezy sportowej, pobiegli wirtualnie. Wspólnie udało się zebrać 20 000 zł.

14 maja 2020

Chiesi Poland włącza się w walkę z koronawirusem przekazując sprzęt i środki ochronne

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Firma Chiesi Poland aktywnie wspiera walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2. W ramach współpracy z Grupą Chiesi firma przekazała środki i sprzęt o wartości ponad 1 miliona złotych na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia – informuje portal rynekzdrowia.pl.

13 maja 2020

Nestlé Polska wprowadza pakiet osłonowy dla pracowników

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Z myślą o 5500 pracownikach, zatrudnionych w 8 lokalizacjach, Nestlé Polska wprowadza pakiet specjalnych świadczeń, których celem jest osłabienie wpływu epidemii na życie zawodowe i prywatne. W ten sposób firma chce docenić i wesprzeć swoich pracowników, którzy odgrywają kluczową rolę podczas kryzysu epidemicznego, zapewniając utrzymanie dostaw żywności i zaspokojenie potrzeb Polaków. Zobowiązania zostały podjęte przez firmę dobrowolnie i wykraczają ponad zapisy obowiązującego prawa. Nestlé wprowadza je na 3 miesiące z datą wsteczną od 16 marca br. – gdy w Polsce zostały zamknięte szkoły. Jednym z elementów pakietu jest wypłata dodatkowej diety do miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników, którzy codziennie wykonują swoje obowiązki na terenie firmy bez możliwości pracy zdalnej (może ona wynieść ok. 900 zł brutto).

13 maja 2020

Po pandemii odbudujmy gospodarkę w duchu obiegu zamkniętego – proponują ekonomiści ING

Od Partnerów

Odbudowę gospodarki po pandemii warto oprzeć na zasadach gospodarki obiegu zamkniętego. Nie oznacza to rezygnacji z plastiku, ale wydłużenie jego życia poprzez standaryzację materiałów i opakowań oraz skuteczniejszy recykling (w tym chemiczny). Zmiany wymaga też projektowanie urządzeń codziennego użytku, tak aby ułatwić ich naprawę i przetwarzanie. Oprócz korzyści dla środowiska pozwoliłoby to częściowo uniezależnić polską i europejską gospodarkę od dostaw krytycznych surowców, np. paliw kopalnych i metali ziem rzadkich – twierdzą ekonomiści ING w raporcie „Osiem mitów o gospodarce obiegu zamkniętego”.  

13 maja 2020

Forum OECD nt. odpowiedzialnego prowadzenia biznesu

CSR na świecie

Organizowane przez OECD Światowe Forum nt. odpowiedzialnego prowadzenia biznesu (Global Forum on Responsible Business Conduct, GFRBC) w tym roku odbędzie się jako konferencja online.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc