Aktualności

1 lutego 2024

Warsztaty CSR i ESG Fundacji Pro NGO

Warsztaty CSR i ESG to program edukacyjno-rozwojowy, który pozwala zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności, istotne z punktu widzenia firmy i jej otoczenia. Patronem inicjatywy Fundacji Pro NGO jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jednym z prowadzących w ramach ścieżki poświęconej środowisku będzie dr Daniel Kiewra, główny ekspert FOB ds. klimatu i energii.

1 lutego 2024

65 proc. ukraińskich uchodźców pracuje, ale polski rynek pracy to dla nich wiele wyzwań

Z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że uchodźcy ukraińscy mierzą się z różnymi wyzwaniami na polskim rynku pracy i niekiedy doświadczają nierównego traktowania. W kilku badanych branżach niewymagających specjalistycznych kwalifikacji pracodawcy rzadziej odpowiadają na CV nadesłane przez Ukrainki w porównaniu do tych wysłanych przez Polki. Różnica blisko 30 proc. stanowi sygnał potencjalnej dyskryminacji na wstępnym etapie rekrutacji – wynika z najnowszego raportu PIE.

30 stycznia 2024

Jakie trendy będą kształtować marki w 2024 roku

Trendbook opracowany przez agencję reklamową Focus Nation zawiera blisko 80 stron trendów i antytrendów, które będą mieć wpływ na decyzje marek i ich komunikację marketingową. Wśród poruszanych tematów m.in. odpowiedzialność biznesu, wykorzystanie sztucznej inteligencji i budowanie zaangażowania.

23 stycznia 2024

Nowe wydanie podręcznika „Klimatyczne ABC”

Ukazało się nowe wydanie pierwszego w Polsce interdyscyplinarnego i darmowego podręcznika o zmianie klimatu „Klimatyczne ABC”. Zaktualizowaną wersję poszerzono m.in. o informacje z szóstego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu.

17 stycznia 2024

Platforma do weryfikacji klimatycznych aspektów działalności spółek giełdowych

Portal esg.instrat.pl powiększył się o ESG INSTRAT DATABASE. To pierwszy w Polsce hub danych ESG, umożliwiający dostęp do wszystkich najważniejszych danych o klimatycznych aspektach działalności spółek giełdowych w jednym miejscu.

16 stycznia 2024

EFRAG rozpoczął konsultacje publiczne wytycznych dotyczących stosowania ESRS

Europejska Grupa Doradcza ds. Sprawozdawczości Finansowej (EFRAG) poddała konsultacjom publicznym pierwsze trzy projekty wytycznych dotyczących stosowania Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS).

16 stycznia 2024

Environmental Impact Award po raz pierwszy w Polsce

6 lutego 2024, podczas Sustainable Industry Lab ’24 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zostaną przyznane nagrody w konkursie Environmental Impact Award Poland. To nowe wyróżnienie przyznawane za wysiłek transformacyjny firm wyprzedzających regulacje prawne.

12 stycznia 2024

Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce

UNICEF Polska i Symbase przedłużają nabór do projektu skierowanego do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim. W ramach akcji możliwe jest otrzymanie dofinansowanie na realizację wybranych inicjatyw dotyczących ochrony środowiska, promocji ekologicznego stylu życia lub kwestii związanych ze zmianą klimatu. 

12 stycznia 2024

Wpływ zrównoważonego rozwoju na przemysł spotkań

W perspektywie najbliższych trzech lat dwie trzecie klientów zlecających organizację wydarzeń będzie oczekiwało od agencji eventowych podawania informacji o śladzie węglowym, a około trzy czwarte zamierza uwzględniać kryteria związane z ESG w swoich briefach. Więcej szczegółów w raporcie „Event marketing 2023/2024. Wpływ zrównoważonego rozwoju na przemysł spotkań”.

9 stycznia 2024

Startuje 27. edycja konkursu „Dobroczyńca Roku”

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza kolejną edycję Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Tegoroczne hasło to „Zamieniaj zysk w dobro, dobro w zysk. Dla środowiska, dla społeczności, dla biznesu”, nawiązujące do wpływu jaki mogą wywierać firmy na otoczenie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu objęło konkurs patronatem.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc