Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

29 maja 2024

Cemex doceniony za zarządzanie różnorodnością w pracy

Firma Cemex Polska  już po raz czwarty znalazła się w gronie pracodawców-liderów w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją w Polsce. Listę wyróżnionych przedsiębiorstw ogłoszono 21 maja podczas gali finałowej Miesiąca Różnorodności.

28 maja 2024

Santander Bank Polska laureatem Great Place to Work

Santander Bank Polska znalazł się na liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2024, ogłoszonej przez GPTW Institute Polska. Bank został wyróżniony za kulturę organizacyjną i przyjazne środowisko pracy. 

27 maja 2024

Ogłoszono tytuły książek nominowanych do Nagrody Literacka Podróż Hestii 2024

Literacka Podróż Hestii co roku wybiera najciekawsze polskie książki z kategorii fiction, napisane z myślą o dzieciach i młodzieży. Kapituła 4. edycji konkursu zdecydowała właśnie o wyróżnieniu pięciu tytułów. Autorka lub autor jednej z książek otrzyma Nagrodę Literacka Podróż Hestii w postaci 50 tys. złotych.

25 maja 2024

Castorama na rzecz odpowiedzialnego gospodarowania odpadami

Castorama od ponad 10 lat zachęca swoich klientów oraz lokalne społeczności do odpowiedzialnej zbiórki elektroodpadów. Zainteresowanie akcją „Kwiaty za elektrograty” stale wzrasta, czego dowodem jest rekordowa liczba zebranych elektrośmieci i rozdanych roślin.

25 maja 2024

ING wspiera Zwolnionych z Teorii

Około 7,5 tysiąca uczniów zrealizowało w tym roku szkolnym projekty społeczne w ramach 10. edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczyli innych samodzielnego myślenia, nagłaśniali temat integracji sensorycznej i tworzyli przewodnik dotyczący AI. Partnerami projektu są ING Bank Śląski oraz Fundacja ING Dzieciom. 

25 maja 2024

Volkswagen Poznań ponownie w czołówce najlepszych pracodawców w Polsce

Według badania Randstad Employer Brand Research 2024, najatrakcyjniejszymi miejscami pracy w Polsce są firmy z branży motoryzacyjnej. W ścisłej czołówce rankingu znalazł się Volkswagen Poznań, który awansował na czwartą pozycję zestawienia.

25 maja 2024

Santander Bank Polska wyróżniony w ramach Diversity IN Check

Bank ponownie został uznany za jednego z najbardziej zaawansowanych w Polsce pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzywnością. W tym roku na listę Diversity IN Check zakwalifikowały się 54 firmy. Santander Bank Polska znalazł się wśród czołowych 8 organizacji, które uzyskały wynik powyżej 80% punktów.      

25 maja 2024

Bank BNP Paribas po raz kolejny na liście Diversity IN Check

Diversity IN Check to badanie dojrzałości organizacji w zakresie budowania włączających środowisk pracy. W tym roku zakwalifikowały się 54 organizacje, z których 8 – w tym Bank BNP Paribas – uzyskało wynik przekraczający 80% punktów.

25 maja 2024

Provident po raz czwarty wśród pracodawców działających na rzecz włączania i różnorodności

Podczas tegorocznej gali finałowej Miesiąca Różnorodności zaprezentowano wyniki badania Diversity IN Check oraz listę 54 firm najbardziej zaawansowanych w zarządzaniu różnorodnością. Provident po raz kolejny znalazł się wśród wyróżnionych pracodawców.

25 maja 2024

Kaufland po raz kolejny wspiera „Miesiąc Fairtrade”

„Miesiąc Fairtrade” to kampania społeczna, której zadaniem jest promowanie idei Sprawiedliwego Handlu. Poprzez wspólne działania, organizatorzy i partnerzy akcji uświadamiają konsumentów w temacie warunków życia rolników w krajach rozwijających się i zwiększają rozpoznawalność certyfikowanych produktów.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc