Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

19 stycznia 2024

ERGO Hestia po raz kolejny w gronie najlepszych pracodawców

ERGO Hestia trzeci rok z rzędu znalazła się wśród najlepszych pracodawców w Polsce. Sopocki ubezpieczyciel został wyróżniony prestiżowym certyfikatem Top Employer Polska 2024.

19 stycznia 2024

Nowe inicjatywy Kaufland nastawione na popularyzowanie zrównoważonych wyborów konsumenckich

Kaufland podejmuje nowe działania, poprzez które zachęca klientów do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne. Najnowszy katalog „Dla ludzi i natury” uwzględnia aspekty edukacyjne oraz zrównoważoną ofertę promocyjną. Ponadto sieć po raz kolejny przystąpiła do globalnej akcji Veganuary, promującej środowiskowe walory produktów wegetariańskich.

19 stycznia 2024

Henkel Polska kolejny rok z Certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Po raz ósmy firma Henkel Polska została nagrodzona Certyfikatem HR Najwyższej Jakości. Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami doceniło program Skills Trade, polegający na przeprowadzaniu szkoleń przez pracowników. To przykład efektywnej, rozwijającej i integrującej współpracy w Henklu.

19 stycznia 2024

Startuje III edycja programu Sprawny staż

Fundacja Integralia zaprasza do udziału w III edycji programu „Sprawny staż”. Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do współpracy pomiędzy młodzieżą z niepełnosprawnościami a społecznie odpowiedzialnym biznesem. Firmy mogą aplikować do 15 marca 2024 r.

17 stycznia 2024

Grupa Santander i Uniwersytet Pensylwanii uruchamiają rekrutację na szkolenie w USA

Grupa Santander we współpracy z Uniwersytetem Pensylwanii uruchamia szkolenie Santander | USA Summer Experience – Upenn.  W programie przewidziano 90 miejsc na kampusie uniwersyteckim w Filadelfii. Celem szkolenia jest wsparcie idei kształcenia przez całe życie i podnoszenia kompetencji zawodowych w zakresie znajomości języka angielskiego.

17 stycznia 2024

Sieć Carrefour rozpoczęła współpracę z Foodsi

Carrefour Polska rozpoczął współpracę z polską aplikacją Foodsi, służącą do przeciwdziałania marnowaniu produktów spożywczych. Użytkownicy mogą kupić pełnowartościowe produkty z krótką datą przydatności, przekazane m.in. przez restauracje, sklepy czy piekarnie. Paczki z artykułami spożywczymi, środkami czystości, a już niedługo z kosmetykami będzie można kupić również w sieci Carrefour.

16 stycznia 2024

Baltic Power pierwszą na świecie morską farmą wiatrową wykorzystującą niskoemisyjną stal

Baltic Power zostanie zbudowana z wykorzystaniem niskoemisyjnej stali produkowanej niemal wyłącznie z surowca z recyklingu w piecach hutniczych zasilanych energią odnawialną. Pozwoli to na ograniczenie śladu węglowego w całym cyklu życia turbiny o 10 proc. Farma Baltic Power rozpocznie produkcję w 2026 roku i będzie w stanie zasilić ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych. 

16 stycznia 2024

„MOCni w biznesie” – bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla przedsiębiorców

17 stycznia startuje kolejna edycja programu „MOCni w biznesie” organizowanego przez Santander Bank Polska, Polską Fundację Przedsiębiorczości i Polfund FPK S.A. To program dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć własny biznes. Uczestnicy wezmą udział w darmowych szkoleniach i webinarach, będą mogli również wygrać granty edukacyjne. 

12 stycznia 2024

W Zakładzie Produkcyjnym ORLEN działa nowa zeroemisyjna elektrownia

ORLEN uruchomił w Płocku elektrownię zasilaną wodą z oczyszczonych i uzdatnionych ścieków z Zakładu Produkcyjnego. W ciągu roku nowa jednostka będzie w stanie wyprodukować energię, która może zaspokoić potrzeby ok. 400 gospodarstw domowych. Inwestycja wpisuje się w działania Koncernu na rzecz poprawy efektywności energetycznej i rozwoju nowych, zeroemisyjnych źródeł produkcji energii.

12 stycznia 2024

Współpraca BASF i Stena Recycling w zakresie recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Europie

BASF i Stena Recycling zawarły umowę kupna-sprzedaży czarnej masy. Umowa ta jest częścią szerszej współpracy planowanej przez BASF i Stena Recycling, w celu utworzenia łańcucha wartości recyklingu akumulatorów z pojazdów elektrycznych w Europie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc