Aktualności

25 kwietnia 2022

Powstał „Butik Pełen Dobra“

W Port Łódź otworzyło się nowe miejsce stworzone z myślą o osobach potrzebujących, szczególnie Ukraińcach i Ukrainkach. „Butik Pełen Dobra“ to pierwsza tego typu inicjatywa w centrum handlowym podjęta przez Centrum Służby Rodzinie, Port Łódź i IKEA. Z pomocy skorzystało już blisko 400 osób, wydanych zostało też ponad 1 700 sztuk ubrań i akcesoriów.

20 kwietnia 2022

LOTOS pomaga w transporcie uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Polferries otrzymało od Fundacji LOTOS darowiznę w wysokości 300 tys. złotych. Sfinansowano z niej zakup dodatkowych 66 tys. litrów paliwa dla promu w ramach prowadzonej przez przewoźnika akcji bezpłatnego transportu ukraińskich uchodźców do Szwecji. Dotychczas LOTOS przeznaczył już w sumie ponad 4 mln złotych na pomoc Ukrainie.

15 kwietnia 2022

KUKE wspiera uchodźców_czynie z Ukrainy

Chcąc wesprzeć działania punktu recepcyjnego na Dworcu Centralnym w Warszawie, KUKE organizuje tam raz w tygodniu wyjścia grupy wolontariuszy, zachęcając do wspólnego pomagania. Podczas 6-godzinnych zmian, pracownicy działają w przestrzeni gastronomicznej, w strefie dla kobiet z dziećmi, w punkcie odbioru darów czy też przygotowywania pakietów żywnościowych.

15 kwietnia 2022

Santander Bank Polska i Uniwersytet Szczeciński uruchamiają bezpłatny kurs języka polskiego

Santander Bank Polska wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim przygotował kurs nauki języka polskiego, aby wesprzeć osoby z Ukrainy. Zajęcia będą realizowane na poziomie podstawowym w systemie online. Program ma na celu likwidację bariery językowej i poprawienie możliwości komunikacyjnych uczestników.

14 kwietnia 2022

Wsparcie dla Ukrainy. Jak pomaga Amica?

Od wybuchu wojny, polski producent AGD przekazał już blisko 600 sztuk sprzętu, który trafił do ośrodków pomocowych, organizacji społecznych i do mieszkań przeznaczonych dla rodzin z Ukrainy. Akcje pomocowe zostały zrealizowane we współpracy m.in. z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i miastem stołecznym Warszawa. Równolegle organizowana jest systemowa pomoc dla przybywających zza wschodniej granicy uchodźców wojennych. 

14 kwietnia 2022

Uchodźcy i uchodźczynie częścią IKEA Retail Polska

IKEA uruchomiła program stażowy, zatrudniając 10 uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy w sklepie na Targówku. Celem programu jest pomoc w zdobywaniu umiejętności na rynku pracy.

12 kwietnia 2022

Webinar: Pomoc dla Ukrainy – aspekty podatkowe i prawne

Deloitte zaprasza na bezpłatny webinar, podczas którego zostaną poruszone kluczowe kwestie podatkowe i prawne związane ze świadczeniem pomocy dla uchodźców z Ukrainy oraz legalizacją ich pobytu i zatrudnienia w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia 2022 r. w godzinach 10:00-11:00.

12 kwietnia 2022

Santander Bank Polska wspiera Agencję ONZ ds. Uchodźców

Santander Bank Polska współpracuje z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) zapewniając narzędzie do szybkiego i bezpiecznego przekazania gotówki uchodźcom_czyniom docierającym do Polski z Ukrainy.

10 kwietnia 2022

Podwójna Moc Pomagania – 4,25 mln zł dla Ukrainy

W kolejnej akcji „Podwójna Moc Pomagania”, Grupa Santander Bank Polska wraz ze swoimi klientami_tkami i osobami zatrudnionymi zebrała ponad 4,25 mln zł. Pieniądze trafią do organizacji humanitarnych z przeznaczeniem na działania pomocowe i medyczne w Polsce i Ukrainie.

9 kwietnia 2022

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Warszawa wesprą osoby dotknięte przez wojnę w Ukrainie

4 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu podpisało z Urzędem m.st. Warszawy list intencyjny o współpracy na rzecz wsparcia osób dotkniętych przez wojnę w Ukrainie.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc