Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

8 maja 2024

ERGO Hestia najlepszym pracodawcą wśród ubezpieczycieli

Sopocka firma została wyróżniona w dwóch niezależnych rankingach stworzonych przez redakcje Forbes i Wprost. W obydwu ERGO Hestia zajęła 1 miejsce w gronie polskich ubezpieczycieli i może się pochwalić wysokim wynikiem wśród wszystkich pracodawców.

8 maja 2024

Samsung utworzył pierwszą przestrzeń edukacyjna poświęconą cyberbezpieczeństwu

W pierwszym w Polsce Centrum Mądrej Zabawy w warszawskiej Fabryce Norblina otwiera się przestrzeń Stacja Galaxy – miejsce, gdzie edukacja i technologia łączą się z zabawą. Na odwiedzających 13 misji związanych z tematem bezpieczeństwa w Internecie.

29 kwietnia 2024

Wnioski z badania Banku BNP Paribas przeprowadzonego wśród MŚP w Polsce

Jedna trzecia firm ma za sobą pierwsze inwestycje w zrównoważony rozwój, a kolejne 10% dołączy do tego grona w następnych trzech latach. Najczęściej inwestowano do 5 mln zł, choć nie brakuje firm, które wydały na ten cel nawet 10 mln zł i więcej. 

26 kwietnia 2024

Henkel realizuje kolejne warsztaty w ramach programu Świat Młodych Badaczy

Henkel Polska kontynuuje autorski program edukacyjny Świat Młodych Badaczy. Obecnie warsztaty są prowadzone w Stąporkowie i okolicznych miejscowościach. Od 2016 roku w programie wzięło udział już blisko 10 000 dzieci. 

26 kwietnia 2024

Złote Godło Konsumenckiego Lidera Jakości ponownie dla Cemex Polska

Cemex Polska po raz kolejny zdobył uznanie konsumentów, którzy nagrodzili firmę Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości 2024 w kategorii „Cement”. Pomysłodawcą i organizatorem Programu jest Redakcja Strefy Gospodarki – niezależnego, zewnętrznego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazeta Prawna.

26 kwietnia 2024

Bank BNP Paribas otrzymał certyfikat prostej polszczyzny

Bank BNP Paribas otrzymał certyfikat prostej polszczyzny, który potwierdza, że język listów dołączanych do kart płatniczych jest prosty i przyjazny dla odbiorców. Certyfikat przyznał Uniwersytet Wrocławski.

24 kwietnia 2024

Projekt ORLEN z największą dotacją z Unii Europejskiej w obszarze wodoru

Realizowany przez ORLEN projekt Clean Cities – Hydrogen mobility in Poland otrzymał bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 62 mln euro. Unijne wsparcie dotyczy budowy 16 ogólnodostępnych stacji tankowania wodoru oraz budowy instalacji produkcji zielonego odnawialnego wodoru w oparciu o elektrolizę wody zasilanej odnawialnymi źródłami energii.

24 kwietnia 2024

EY o różnorodności w kontekście zrównoważonego rozwoju

Z okazji Miesiąca Różnorodności EY organizuje webcast poświęcony budowaniu różnorodnej organizacji w kontekście zrównoważonego rozwoju.

24 kwietnia 2024

Pepco wyróżnione w raporcie FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki”

W najnowszej edycji raportu FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2023. Dobre praktyki” firma Pepco została wyróżniona za swoje innowacyjne podejście do odpowiedzialności społecznej. Jury raportu doceniło 5 inicjatyw sieci.

24 kwietnia 2024

Samsung w 22. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Raport przygotowywany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to największy w Polsce przegląd inicjatyw z zakresu ESG. W 22. edycji raportu znalazło się 5 dobrych praktyk firmy Samsung. Stanowią one przykład zaangażowania społecznego i rozwoju społeczności lokalnej lub pozytywnego wpływu na środowisko pracy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc