Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

17 listopada 2023

Nowa interaktywna strefa Samsung w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik powstała interaktywna strefa Samsung prezentująca zrównoważone działania marki. To kolejny projekt będący rezultatem długoletniej współpracy między firmą a Centrum. W ramach współpracy firma wspiera instytucję przy tworzeniu programów edukacyjnych, wydarzeń, czy dostarczaniu rozwiązań technologicznych na potrzeby ekspozycji. 

15 listopada 2023

Hochland Polska rusza z nową odsłoną kampanii na rzecz dzieci

Hochland od lat wspiera Program Pajacyk, fundując ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci i organizując warsztaty poświęcone m.in. dobrym nawykom żywieniowym. W ramach nowej odsłony kampanii „Dzielimy się tym, co dobre” Hochland pojawi się w wybranych placówkach współpracujących z Programem Pajacyk.

15 listopada 2023

BOŚ rozszerza współpracę z WFOŚiGW w Zielonej Górze

Bank Ochrony Środowiska i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze rozszerzają współpracę dotyczącą finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa lubuskiego. Z kredytu z dopłatą do oprocentowania z WFOŚiGW będą mogły skorzystać także spółki prawa handlowego, wspólnoty mieszkaniowe oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą na pełnych księgach.

15 listopada 2023

ING na OEES

ING Bank Śląski wspiera Open Eyes Economy Summit jako Partner Strategiczny. W VIII edycji kongresu ekonomii wartości wezmą udział przedstawiciele polityki, administracji publicznej, organizacji pozarządowych, nauki, mediów, kultury i biznesu. Wśród nich eksperci z ING.

14 listopada 2023

Coca-Cola Polska wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem zachęcają do wsparcia potrzebujących

W tegorocznej kampanii świątecznej Coca-Cola wspiera działania PCK, w tym organizację spotkań świątecznych dla najbardziej potrzebujących z Polski i Ukrainy oraz zbiórkę paczek żywności wśród konsumentów i pracowników. 

10 listopada 2023

Kompania Piwowarska laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Kompania Piwowarska została wyróżniona po raz pierwszy tytułem „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „Zdrowie” w XIII edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Kapituła konkursu doceniła realizację programów pracowniczych lidera rynku piwa ukierunkowanych na zdrowie i profilaktykę.

9 listopada 2023

Kongres 3W: Technologie – Relacje – Przyszłość

Kongres 3W to największe w tej części Europy spotkanie ekspertów, zajmujących się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Spotkanie odbędzie się 27-28 listopada 2023 r. w Warszawie i będzie dotyczyć budowy i rozwoju ekosystemu 3W.

8 listopada 2023

Stena Recycling zaprasza na międzynarodową konferencję GOZ – Circular Initiative 2023

14 listopada odbędzie się 5. międzynarodowa konferencja Circular Initiative, na której firmy wdrażające praktyki cyrkularne przedstawią swoje innowacyjne projekty. Zaprezentowane zostaną także wyniki najnowszych badań Circular Voice, dotyczące oczekiwań i nastrojów konsumentów względem zaangażowania biznesu w GOZ.

8 listopada 2023

Ebook „Logiczne Less waste. Jak optymalizować system gospodarowania odpadami w firmie?”

Stena Recycling opracowała ebooka “Logiczne less waste. Jak optymalizować system gospodarowania odpadami w firmie?”, w którym przedstawia ideę less waste w kontekście branży produkcyjnej oraz pokazuje wymierne korzyści płynące z jej realizacji.

7 listopada 2023

ERGO Hestia i Fundacja APH ogłaszają program dotacyjny dla polskiej kultury

ERGO Hestia i Fundacja Artystyczna Podróż Hestii ogłaszają ogólnopolski program dotacyjny na 2024 rok. W ramach programu wybranych zostanie do 7 wystaw, które otrzymają dofinansowanie na produkcję, wynagrodzenia dla artystów i artystek, działania edukacyjne i promocyjne. Nabór wniosków rusza 15 listopada 2023 roku.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc