Aktualności

7 lipca 2022

ING podsumowuje zbiórkę na pomoc Ukrainie

W zbiórce dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie, uruchomionej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom, zebrano od lutego do czerwca br., 5.381.480,29 zł, które w wyniku podwojenia wpłat przez bank dały łączną kwotę zbiórki 10.766.897,30 zł.

30 czerwca 2022

Warszawa w kryzysie uchodźczym – raport po trzech miesiącach wojny

Ile osób z Ukrainy przejechało przez Warszawę od początku wojny, a ile przebywa w niej obecnie? Jak wyglądała pomoc miasta dla przybywających zza granicy uchodźców i uchodźczyń i jakie wyzwania związane z ich obecnością w stolicy stoją teraz przed Warszawą? 27 czerwca br. Urząd m.st. Warszawy zaprezentował raport z trzech pierwszych miesięcy kryzysu uchodźczego, który odpowiada na te pytania.

30 czerwca 2022

PZU głównym sponsorem meczu charytatywnego Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy

Już w sobotę 23 lipca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się mecz pokazowy Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. Grupa PZU, oficjalny sponsor Igi Świątek, został głównym sponsorem wydarzenia. 

28 czerwca 2022

Telefon zaufania 116 111 dostępny w języku ukraińskim

Dla wielu młodych ludzi, którzy przybyli z Ukrainy do Polski po wybuchu wojny, rozmowa w ojczystym języku z psychologiem_żką może być dużym wsparciem w radzeniu sobie z trudem nowej sytuacji i z tęsknotą za bliskimi. Dlatego Fundacja Orange wspólnie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę umożliwia, w ramach telefonu zaufania 116 111, dyżury w języku ukraińskim.

21 czerwca 2022

IKEA z kampanią wsparcia dla osób z doświadczeniem uchodźczym

IKEA z okazji Światowego Dnia Uchodźcy rusza z kampanią „Zobaczmy w każdym to, co najważniejsze”. Celem akcji jest przełamywanie uprzedzeń, błędnych przekonań i stereotypów na temat uchodźców i uchodźczyń.

14 czerwca 2022

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” wspiera integrację polsko – ukraińską

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” już po raz trzynasty przyznała granty w organizowanym konkursie „Fabryka Pomysłów”. W tym roku lokalne organizacje pozarządowe i placówki edukacyjne będą mogły zrealizować, dzięki dofinansowaniu Fundacji, 12 projektów wspierających włączenie uczniów i uczennic z Ukrainy do polskiego systemu edukacji.

2 czerwca 2022

KUKE uczestnikiem jarmarku Fundacji Charytatywni

KUKE aktywnie angażuje się na rzecz wsparcia narodu ukraińskiego poprzez organizację i uczestniczenie w różnorodnych wydarzeniach i projektach. Firma wzięła udział m.in. w warszawskim jarmarku Fundacji Charytatywni.

31 maja 2022

Carrefour, Mattel i SOS Wioski Dziecięce wspólnie pomagają dzieciom z Ukrainy

Carrefour dołącza do programu firmy Mattel „Pomagamy Razem”, w ramach którego przekaże 100% przychodu ze sprzedaży wybranych produktów marki Barbie na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Darowizna zostanie przeznaczona na zapewnienie niezbędnej pomocy dzieciom i rodzinom cierpiącym z powodu trwającej wojny w Ukrainie.

5 maja 2022

IKEA i Fundacja Ocalenie stworzyły przestrzenie przyjazne dzieciom przybywającym z Ukrainy

Przestrzenie przyjazne dzieciom w punktach recepcyjnych dla uchodźców to projekt realizowany przez IKEA wspólnie z Fundacją Ocalenie. Jego celem jest zapewnienie dzieciom przybywającym z Ukrainy bezpiecznego miejsca, w którym mogą na chwilę powrócić do dziecięcych zajęć, podczas gdy ich rodzice realizują formalności związane z pobytem w Polsce, dalszą podróżą, bądź po prostu potrzebują chwili odpoczynku.

28 kwietnia 2022

Fundacja Orange powołała zespół ds. integracji społecznej złożony z ekspertek z Ukrainy

Działania wokół kryzysu humanitarnego, który wywołała rosyjska inwazja na Ukrainę, wymagają trafnej diagnozy wyzwań i sprawnej koordynacji. Fundacja Orange powołała w tym celu zespół ekspercki, w skład którego wchodzą edukatorki z Ukrainy. Doradzają Fundacji w zakresie integracji społecznej i edukacji, w tym edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży m.in. w kontekście przyjazdu do Polski tysięcy uczniów i uczennic z Ukrainy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc