Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

17 maja 2024

Podczas 7. edycji Provi RUN zebrano kwotę 38 380 zł dla Fundacji Gajusz

Tegoroczna edycja firmowego biegu charytatywnego Provi RUN, organizowanego przez Provident Polska, odbyła się 11 maja w Lesie Łagiewnickim w Łodzi. Dorosłym towarzyszyły dzieci, które wzięły udział w Biegu Super Bohaterów. Uczestnicy wspólnie zebrali 38 380 zł, które zostaną przekazane Fundacji Gajusz, opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz ich rodzinami. 

17 maja 2024

LPP rozszerza współpracę w zakresie technologii recyklingu odpadów tekstylnych

 LPP i Use Waste rozszerzają współpracę dotyczącą recyklingu mieszanek materiałowych. Rozpoczynają badania służące opracowaniu technologii, pozwalającej na rozdzielenie włókien z najczęściej stosowanych w branży tekstylnej materiałów na frakcje i wyodrębnienie z nich surowca.

17 maja 2024

Colliers wszedł w transakcje na rynku OZE

 Inwestycje w odnawialne źródła energii to propozycja firmy doradczej Colliers dla inwestorów szukających możliwości zdywersyfikowania swojego portfela nieruchomości poprzez rozbudowanie go o projekty z sektora OZE. Usługa obejmuje kompleksowe doradztwo transakcyjne, obsługę inwestycji w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe oraz magazyny energii. 

13 maja 2024

Samsung nagrodził uczniowski projekt na rzecz bezpiecznego Internetu

Firma Samsung już po raz kolejny została partnerem konkursu na największą liczbę zorganizowanych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. W tym roku tytuł najbardziej aktywnej placówki otrzymała Szkoła Podstawowa w Okonku.

13 maja 2024

Granty Fundacji Cemex dla wolontariuszy przyznane

Prawie 120 tys. zł – taką kwotę przeznaczy Fundacja Cemex na wsparcie inicjatyw zgłoszonych w Konkursie Wolontariatu. Dzięki przyznanym grantom, pracownicy i pracowniczki Cemex zrealizują w całym kraju 24 projekty wolontariackie. 

13 maja 2024

Jeszcze więcej “cichych godzin” w Castoramie

Castorama wydłuża „ciche godziny” we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Osoby wrażliwe na dźwięki, mające problemy słuchowe oraz będące się w spektrum autyzmu będą mogły robić częstsze zakupy w sprzyjających warunkach. 

13 maja 2024

ORLEN uruchamia energooszczędne stacje

Kolejne energooszczędne stacje, MOP Chomentowo Wschód i Zachód działają już przy trasie ekspresowej S61. Obiekty wyposażone są w innowacyjny system, pozwalający na odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, magazynowanie energii oraz instalacje fotowoltaiczne. Rozwiązanie pozwala zaoszczędzić do 80 procent energii, niezbędnej do funkcjonowania stacji. 

13 maja 2024

Majowe webinary „MOCni w biznesie”

Wkrótce kolejne szkolenia „MOCni w biznesie”. Warsztaty poprowadzą dr hab. Tomasz Piekot, ekspert języka i komunikacji oraz Marek Kamiński, podróżnik i mentor. Celem szkoleń jest rozwój umiejętności komunikacyjnych i językowych w biznesie oraz budowanie własnej odporności psychicznej.

13 maja 2024

Carrefour wspiera młodych innowatorów

Supptrail, INTU Circularity oraz Misja Uważność zostali zwycięzcami programu Impactful Leaders. Jego celem było wsparcie młodzieży w dokonywaniu zmian społecznych i środowiskowych poprzez rozwijanie projektów i startupów pozytywnego wpływu. Inicjatywa zrealizowana została przez Carrefour Polska oraz organizacje partnerskie.

13 maja 2024

Provident wyłonił programy do realizacji w ramach wolontariatu pracowniczego

Ponad 100 tys. beneficjentów, 25 inicjatyw wspierających społeczności lokalne i 341 wolontariuszy – taki plan na najnowszą, 31. edycję programu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, ma firma Provident Polska.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc