Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

22 listopada 2023

Sportowa rywalizacja w szczytnym celu – zakończyła się pierwsza edycja Amica Sports Challenge

We wrześniu 2023 r. rozpoczęła się pierwsza edycja Amica Sports Challenge. Wyzwanie było skierowane do wszystkich pracowników i pracownic Grupy Amica z polskich i zagranicznych oddziałów. W akcji wzięło udział ponad 400 osób, co pozwoliło na zebranie 75 tysięcy złotych, które zostały przekazane na działalność charytatywną.  

22 listopada 2023

Kompania Piwowarska redukuje emisję dwutlenku węgla w swoich browarach

Kompania Piwowarska zainstalowała innowacyjne rozwiązanie w swoim browarze w Tychach. Nowoczesny system odzyskiwania energii oparty jest na pompie ciepła i stanowi przełomowy krok w kierunku zrównoważonej produkcji, przyczyniając się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 15%.

22 listopada 2023

Więcej preferencyjnych kredytów na zielone inwestycje w Pomorskiem

Bank Ochrony Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przedłużyli współpracę w zakresie preferencyjnego finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa pomorskiego. Podmioty zainteresowane kredytem z dopłatą do oprocentowania z WFOŚiGW będą mogły się o niego ubiegać do końca 2024 roku. 

22 listopada 2023

30 tysięcy drzew na 30-lecie Volkswagen Poznań

Pracownicy Volkswagen Poznań zasadzili w tym roku 30 tysięcy drzew. Dęby i krzewy wyrosną na poznańskim Szczepankowie oraz na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo. Nowy las liściasty, który zastąpi zamierające brzozy, będzie miał większą zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla.

21 listopada 2023

Trwa badanie „ESG Pulse Check: Real Estate”

Colliers Poland i spółka biurowa SKANSKA zapraszają do udziału w badaniu praktyki i świadomość ESG w środowisku biurowym. Jego wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie „ESG Pulse Check: Real Estate”. Patronem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

21 listopada 2023

Rekordowa liczba zgłoszeń do III edycji Solve for Tomorrow

Do III edycji akcji programu Solve for Tomorrow wpłynęła rekordowa liczba 252 zgłoszeń. Jury wybrało spośród nich 30 półfinałowych zespołów, które w kolejnych miesiącach będą pracować nad swoimi pomysłami przy pomocy metody Design Thinking. Projekty oceniała m.in. doradczyni zarządu FOB ds. DEI, Marzena Strzelczak.

19 listopada 2023

CSRD a cyrkularna transformacja [webinar]

W ostatnich latach zachodzi zmiana podejścia do kwestii zrównoważonego rozwoju – idea społecznej odpowiedzialności biznesu zostaje zastąpiona przez mierzalną strategię firmy. Nowe akty prawne wprowadzają szereg wskaźników, pozwalając przedsiębiorstwom przygotować się na uczciwą transformację w kierunku obiegu zamkniętego. Więcej o przygotowaniach, korzyściach i wyzwaniach wynikających m.in. z dyrektywy CSRD w webinarze od Deloitte.

18 listopada 2023

Ruszyła II edycja programu OCALIMY ŚWIAT

7 listopada odbyła się uroczysta Inauguracja II edycji programu edukacyjnego OCALIMY ŚWIAT (OŚ), skierowanego do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej. ING Bank Śląski S.A. wsparł inicjatywę jako partner strategiczny.

17 listopada 2023

Kaufland zachęca klientów do pomocy potrzebującym za pośrednictwem Kaufland Card

Kaufland każdego roku angażuje się w pomoc ubogim, chorym i osamotnionym. Tym razem, poza realizacją corocznych akcji, sieć zachęca klientów do przekazywania punktów lojalnościowych Kaufland Card na rzecz organizacji charytatywnych. Łącznie sieć przekaże 500 000 zł. 

17 listopada 2023

Kolejny szkolny rok współpracy ING ze Zwolnionymi z Teorii

ING Bank Śląski oraz Fundacja ING Dzieciom kontynuują współpracę z Fundacją Zwolnieni z Teorii. W roku szkolnym 2023/2024 program „Krok do przodu” został rozszerzony o teamaty takie jak bezpieczeństwo w sieci, edukacja finansowa oraz klimatyczna.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc