Aktualności

16 kwietnia 2020

Środowisko naturalne a nowe wyzwania społeczne – jak zmienia się odpowiedzialny biznes? Premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

Aktualności FOB

To już 18. edycja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” i kolejna z większą niż poprzednia liczbą praktyk. O około 10 proc. zwiększyła się, sięgając 1700, liczba działań CSR zaprezentowanych w dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To rekord w historii ukazywania się publikacji. Premiera odbyła się 16 kwietnia br. w formie online poprzez stronę: facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu.

16 kwietnia 2020

Ponad 5 tysięcy działań CSR w bazie dobrych praktyk

Aktualności FOB

Wyszukiwarka dobrych praktyk na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl została zaktualizowana o 712 nowych działań firm przedstawionych w Raporcie  „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. Obecnie w bazie dobrych praktyk znajduje się ponad 5 tysięcy przykładów działań CSR, zgłoszonych przez firmy w ciągu 18 lat ukazywania się raportu.

16 kwietnia 2020

Ogłoszono najlepsze artykuły na temat odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

Dziennikarze oraz eksperci CSR piszący o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju już po raz 10. zostali wyłonieni w konkursie „Pióro odpowiedzialności”, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Media, w których ukazały się zwycięskie i wyróżnione artykuły to: Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, My Company Polska, Nienieodpowiedzialni, Personel Plus, Polityka, Rzeczpospolita. Ogłoszenie wyniku  konkursu odbyło się podczas premiery online Raportu ,,Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, 16 kwietnia br. na stronie: facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu.

16 kwietnia 2020

Ceetrus Polska i T-Mobile Polska nowymi partnerami strategicznymi Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB, Od Partnerów

Podczas premiery Raportu ,,Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku w formie online, do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły dwie firmy, zaś długoletni partnerzy zostali wyróżnieni za dotychczasową, wieloletnią współpracę z FOB.

16 kwietnia 2020

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zainaugurowało jubileusz “20 lat partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce”

Aktualności FOB

Podczas premiery Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”, 16 kwietnia Forum Odpowiedzialnego zainaugurowało jubileusz “20 lat partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Obchody związane z 20-leciem zaangażowania organizacji i firm partnerskich FOB w upowszechnianie standardów odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

16 kwietnia 2020

Oglądaj relację z ogłoszenia Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [wideo]

Aktualności FOB

16 kwietnia o godz. 12 na Facebooku Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się premiera 18. edycji Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

14 kwietnia 2020

Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna FOB, zaprasza na ogłoszenie Raportu ,,Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” [online]

Aktualności FOB

Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zaprasza do udziału w wydarzeniu online, które rozpocznie się 16 kwietnia o godz.12 na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Facebooku. 

14 kwietnia 2020

Barometr Providenta: home office codziennością dla niemal ⅔ pracujących Polaków

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Z powodu epidemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pracowników, firmy i zakłady w maksymalnym stopniu przeszły na pracę zdalną. Z Barometru Providenta wynika, że stała się ona codziennością dla niemal ⅔ pracujących Polaków. Więcej niż 60% z nich jako największą zaletę wskazuje brak dojazdów do pracy. Jednak połowie najbardziej brakuje kontaktu z ludźmi.

14 kwietnia 2020

Dlaczego włączenie społeczne jest w czasach pandemii ważniejsze niż kiedykolwiek?

Od Partnerów,

Podczas gdy bezpieczeństwo i zdrowie pracowników są najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę w związku z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, jednym z największych wyzwań pracodawców pozostaje także zrozumienie potrzeb i okoliczności, w jakich ich pracownicy funkcjonują w obecnej sytuacji i sprawienie, żeby czuli się częścią firmy. Teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest przestrzeganie zasad zarządzania różnorodnością i włączenia (z ang. diversity & inclusion) oraz podkreślanie i wzmacnianie swoich wartości w tym zakresie jako marki i firmy.

14 kwietnia 2020

IKEA i Habitat for Humanity na rzecz osób doświadczających bezdomności w kryzysie pandemii

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W związku ze stanem epidemii koronawirusa IKEA i Fundacja Habitat for Humanity Poland wspierają osoby w kryzysie bezdomności. Dodatkowe wyposażenie otrzymały już schroniska i punkty pomocy, m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Pabianicach i Warszawie. W planach są kolejne akcje pomocy.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc