Aktualności

19 listopada 2019

Firmy w Polsce na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym. Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB

Najnowsza publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu zawiera opis 15 przykładowych praktyk z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, realizowanych przez przedsiębiorstwa w Polsce. Wydawnictwo ukazuje coraz popularniejszy trend łączenia realizacji celów środowiskowych z biznesowymi poprzez odejście od modelu liniowego na rzecz ekonomii cyrkularnej.

18 listopada 2019

Podsumowanie 3. edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”

Od Partnerów

Łącznie 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach Rossmann zebrali klienci sieci w ramach akcji „Pomagamy jak umiemy”. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie mazowieckim kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do trzydziestu sześciu instytucji.

18 listopada 2019

Odpowiedzialny biznes zgłasza dobre praktyki

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju do 18. już Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zarówno zgłoszenie, jak i publikacja są dla firm bezpłatne. Rejestracji praktyk można dokonać do 10 stycznia 2020 roku poprzez formularz: http://odpowiedzialnybiznes.pl/raport2019.

15 listopada 2019

Forum Odpowiedzialnego Biznesu patronem dodatku „Walka o klimat” w dzienniku Rzeczpospolita

Aktualności FOB,

15 listopada wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” ukazał się specjalny dodatek poświęcony przeciwdziałaniom kryzysowi klimatycznemu. Wśród autorek tekstów jest także Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które jest patronem wydawnictwa.

15 listopada 2019

Nowa odsłona portalu Odpowiedzialnybiznes.pl

Aktualności FOB

Serwis Odpowiedzialnybiznes.pl gromadzi informacje od 2001 roku. Obecnie znajduje się w nim ok. 8400 aktualności, 1800 informacji o wydarzeniach, 4386 dobrych praktyk, ponad 500 artykułów i ponad 500 publikacji!

15 listopada 2019

Znamy zwycięzców konkursu naukowego E(x)plory

Od Partnerów

Anna Aldona Skierska, Szymon Kanikowski i Bartosz Piechocki stanęli na podium w finale największego w kraju konkursu naukowego organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na zakończenie wydarzenia Gdynia E(x)plory Week w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Po raz kolejny partnerem strategicznym konkursu jest Polpharma.

15 listopada 2019

W „Pytaniu na śniadanie” o raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i KDS KIG nt. branży hostess

Aktualności FOB,

Monika Kulik, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościem emitowanego w TVP programu „Pytanie na śniadanie”. Tematem rozmowy był wydany przez Komitet Dialogu Społecznego KIG i Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Branża hostess w Polsce. Główne problemy i kontrowersje”.

15 listopada 2019

Młodzi Innowacyjni dla PGNiG

Od Partnerów

Departament Badań i Rozwoju Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaprasza do wzięcia udziału w V edycji konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP 2019, na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30.11.2019 r. 

15 listopada 2019

Nowe partnerstwa L’Oréal na rzecz zrównoważonego rozwoju

Od Partnerów

Podczas Dnia Narodów Zjednoczonych wyróżnieni zostali najbardziej aktywni członkowie Global Compact Network Poland. Współtworząc programy GCNP przyczyniają się oni do promocji i wdrażania założeń Agendy 2030 oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym gronie znalazł się również L’Oréal, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

14 listopada 2019

KPMG edukuje uczniów ze szkół w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu

Od Partnerów

Już trzeci rok z rzędu firma KPMG International zorganizowała coroczny Global Cyber Day w 51 krajach na całym świecie. Celem inicjatywy, prowadzonej przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa jest edukowanie młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa w sieci i minimalizowania ryzyka związanego z aktywnością w internecie. Szkolenia odbywały się przez cały październik w ramach Międzynarodowego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc