Aktualności

10 sierpnia 2020

Rusza konkurs „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie”

Od Partnerów

5 sierpnia rusza ogólnopolski konkurs „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie”. Samorządy będą mogły powalczyć o recyklomaty, czyli nowoczesne automaty do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, które nagradzają mieszkańców za każde wrzucone opakowanie poprzez specjalną aplikację. Inicjatorem konkursu jest firma Coca-Cola Polska.

10 sierpnia 2020

Wystawa „Raport życia” Bruno Neuhamera w Parku Hestii otwarta

Od Partnerów

Jak działają ptasie skrzydła? Gdzie mieszka krab? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć będzie można podczas spaceru po wystawie plenerowej, dostępnej od 10 sierpnia w Parku Hestii w Sopocie. Wystawa związana jest z wydaniem Raportu Rocznego ERGO Hestii, stworzonego przez Bruno Neuhamera – laureata Nagrody Specjalnej Prezesa Grupy ERGO Hestia Piotra M. Śliwickiego w 18. edycji Konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

10 sierpnia 2020

Wyścig bolidów Formuły 1 w sercu Warszawy

Od Partnerów

​W niedzielę o świcie, w centrum Warszawy starły się dwa, całkowicie odmienne od siebie światy Formuły 1. Bartłomiej Marszałek i Robert Kubica w ramach unikalnego projektu PKN ORLEN zmierzyli się w motorsportowym pojedynku, by w niecodzienny sposób uczcić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Rozstrzygnięcie pojedynku poznamy 15 sierpnia o godz.: 11:30.

10 sierpnia 2020

Let it bee – nowa akcja w sklepach Carrefour na rzecz ochrony pszczół

Od Partnerów

Celem projektu „Pszczele hotele”, prowadzonego przez sieć od 2016 r., jest pomoc w ochronie pszczół w środowisku zurbanizowanym, jak również wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej ochrony bioróżnorodności i miejskiego pszczelarstwa. W tym roku Carrefour wspiera dodatkowo swoją inicjatywę poprzez przekazanie części pieniędzy pochodzących ze sprzedaży limitowanej edycji zeszytów „Let it bee”.

7 sierpnia 2020

Odpowiedzialnie o zrównoważonym budownictwie

Aktualności FOB

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje kolejną już, szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Tym razem podpowiadamy, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone budownictwo.

7 sierpnia 2020

Kartami wydajemy na książki nieco więcej niż przed rokiem – wynika z analizy Santander Bank Polska

Od Partnerów

9 sierpnia przypada „Światowy Dzień Miłośników Książek” – z tej okazji analitycy Santander Bank Polska przyjrzeli się wydatkom kartami płatniczymi Polaków w księgarniach i salonach prasowych. Na książki i gazety wydajemy w ten sposób obecnie 14% więcej niż w ubiegłym roku. Mieszkańcy województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego wydają więcej niż inni.

7 sierpnia 2020

Odpowiedzialne inwestycje przyszłością na rynku private equity

Od Partnerów

Ponad dwie trzecie przedstawicieli funduszy private equity w Europie Środkowej uważa, że uwzględnienie kryteriów ESG może zwiększyć wartość firmy.

6 sierpnia 2020

Wirtualna wystawa uczy najmłodszych o recyklingu

Od Partnerów

W ciągu roku recyklingowi poddawana jest zaledwie połowa butelek PET, a przecież są one świetnym surowcem, który w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia! Aby w przystępny sposób pokazać, jak ważny jest to proces oraz przybliżyć każdy z jego etapów najmłodszym, po Polsce jeździ specjalna śmieciarka Miecia. W jej wnętrzu nie znajdują się odpady, tylko… interaktywna wystawa poświęcona recyklingowi, która teraz jest dostępna także online! By dodatkowo zachęcić do zgłębienia tajników recyklingu plastiku PET, do końca sierpnia trwa konkurs z atrakcyjnymi eko-gadżetami do wygrania.

6 sierpnia 2020

CCC zebrało już ponad tonę obuwia w ramach akcji „Daj swoim butom drugie życie”

Spółka CCC, lider sektora obuwniczego w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła pilotażową zbiórkę używanego obuwia pod hasłem „Daj swoim butom drugie życie”. Podczas pierwszych trzech tygodni akcji (od 6 lipca 2020) przeprowadzonej w 11 sklepach stacjonarnych CCC w Polsce, zebrano ponad tonę obuwia. Pilotażowa zbiórka, po pierwsze pozwoli sprawdzić zainteresowanie i świadomość tematu w Polsce, po drugie pomoże zbadać możliwości zagospodarowania zużytego obuwia. Akcja wpisuje się w przyjętą przez spółkę Strategię Zrównoważonego Rozwoju i jeden z celów – wdrażanie koncepcji obiegu zamkniętego produktów.

6 sierpnia 2020

Santander Universidades i Fundacja Santander wystartowały z projektem edukacyjnym „Start w studia z Santander” dla tegorocznych maturzystów

Od Partnerów

„Start w studia z Santander” ma wspierać młodych ludzi w wyborze właściwej uczelni i odnalezieniu się w akademickiej rzeczywistości.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc