Aktualności

18 czerwca 2021

BNP Paribas Bank Polska liderem XV Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Aktualności FOB

Piętnasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm, jak ubiegłoroczna, zakończyła się wręczeniem nagród przeprowadzonym w przestrzeni wirtualnej. W tym roku w ROF wzięło udział niemal 80 firm, a zainteresowanie nim wyraziło dwa razy tyle przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się 70 firm, a pierwszą pozycję w tym gronie zajął BNP Paribas Bank Polska.

18 czerwca 2021

Biały Listek CSR dla CEMEX Polska

Od Partnerów

Tygodnik „Polityka”, firma Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz dziesiąty wybrały firmy utrzymujące najwyższe standardy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. CEMEX Polska kolejny rok z rzędu otrzymał wyróżnienie, tym razem był to Biały Listek CSR.

18 czerwca 2021

CEMEX Polska mecenasem młodych talentów wśród architektów

Od Partnerów

Już po raz ósmy wyłoniono zwycięzców w Konkursie dla Młodych Architektów Builder 4Young Architects, w kapitule którego zasiedli przedstawiciele CEMEX Polska. Wyróżnione i nagrodzone projekty charakteryzuje pomysłowość, wysoki poziom merytoryczny, a także propozycje wdrożenia inspirujących zastosowań materiałów budowlanych.

18 czerwca 2021

W Cementowniach CEMEX pojawiło się kolejne pokolenie młodych pustułek

Od Partnerów

W Cementowniach w Chełmie i Rudnikach, na terenie których zauważono obecność pustułki – chronionego sokoła, firma wdrożyła działania mające na celu wspieranie populacji tego gatunku. Szacujemy, że przez dziesięć lat trwania projektu ochronny pustułek w CEMEX budki lęgowe opuściło aż 200 młodych ptaków! Obecnie kolejne pokolenie pustułek wykluwa się w gniazdach, co można śledzić na żywo na stronie www.cemex.pl/ochrona-pustulek.

18 czerwca 2021

Santander Bank Polska partnerem przewodnika Startup Guide Warsaw

Od Partnerów

Startup Guide wydaje przewodnik po warszawskim ekosystemie innowacji. Już dziś ruszają nominacje, w których można zgłaszać wyjątkowe miejsca na mapie stolicy budujące przyjazną przestrzeń dla startupów. Santander Bank Polska jest jednym z partnerów projektu.

18 czerwca 2021

Największe instytucje finansowe, firmy i rządy poparły powołanie TNFD – Grupy roboczej ds. ujawniania informacji finansowych związanych ze środowiskiem Naturalnym

Od Partnerów

Największe instytucje finansowe i międzynarodowe korporacje poparły powołanie nowej rynkowej Grupy Roboczej ds. Ujawniania Informacji Finansowych Związanych ze Środowiskiem Naturalnym (TNFD), która pomoże przedsiębiorstwom w ocenie ryzyk i szans związanych ze środowiskiem naturalnym.

18 czerwca 2021

Raport “Cashless dla równości” – Bank BNP Paribas najlepszy wśród banków

Od Partnerów

Bank BNP Paribas jest najwyżej sklasyfikowanym bankiem w Rankingu instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ opublikowanym w raporcie “Cashless dla równości”. W zestawieniu wszystkich instytucji finansowych zajął 4. miejsce. Raport został przygotowany przez redakcję portalu cashless.pl.

18 czerwca 2021

Jest pierwszy w języku polskim kalkulator emisji gazów cieplarnianych dla producentów rolnych

Od Partnerów

Bank BNP Paribas uruchomił kalkulator AgroEmisja, który pozwala producentom rolnym i rolnikom szacować wielkość emisji gazów cieplarnianych z upraw roślin i produkcji mleczarskiej. Narzędzie powstało w oparciu o model obliczeniowy konsorcjum naukowo-biznesowego Cool Farm Alliance i ułatwi obniżanie emisji w gospodarstwach. Jest dostępne bez opłat na portalu Agronomist. To pierwsze i jedyne rozwiązanie tego typu w języku polskim a jednocześnie kolejny krok BNP Paribas w stronę realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

17 czerwca 2021

Automaty paczkowe Allegro – zielone dzięki dialogowi z aktywistami miejskimi i ekspertami

Od Partnerów

Pierwsze zielone automaty paczkowe Allegro stanęły właśnie w Poznaniu i Warszawie. Ambicją firmy jest stworzenie sieci, która w sposób zrównoważony wpisze się w otoczenie. Aby się tak stało, Allegro wraz z Fundacją Stocznia zorganizowało warsztaty dla osób z ruchów miejskich i ekspertów, by podzielili się swoimi pomysłami na ekologiczne dostawy przesyłek.

17 czerwca 2021

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży wspiera lokalne stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz zdrowia i zdrowego odżywiania

Od Partnerów

Auchan Retail Polska świętując 25-lecie obecności na polskim rynku po raz kolejny angażuje się w pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży. Z okazji jubileuszu firmy, Fundacja Auchan na rzecz młodzieży zorganizowała specjalny urodzinowy nabór projektów na rzecz zdrowia i zdrowego odżywiania, które zgłaszane są przez lokalne stowarzyszenia i fundacje współpracujące ze sklepami sieci na terenie całej Polski. W jubileuszowej edycji dofinansowanie otrzymało 11. z nich. Łączna wartość przyznanych dotacji to prawie 100 tys. euro, pomocą objętych zostanie prawie 5 tys. beneficjentów.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc