Aktualności

23 października 2020

Warsztat generowania innowacyjnych pomysłów. Trwa nabór projektów do Inkubatora TransferHUB

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Spotkanie w formule online zachęcające do poszukiwania innowacyjnych pomysłów zostanie zorganizowane w ramach Inkubatora TransferHUB 28 października br., w godz. 10-13. Podczas wydarzenia przewidziane są ćwiczenia pobudzające kreatywność i współpracę oraz odbędzie się dyskusja o innowacyjności. Spotkanie służy wszystkim zainteresowanym udziałem w drugiej edycji projektu TransferHUB, organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

23 października 2020

Santander Bank Polska rozpoczął III rundę akceleracji startupów w ramach programu AccelUp

Od Partnerów

Program akceleracyjny, w którym bank patronuje ścieżce FinTech polega na współpracy między dojrzałymi startupami oferującymi rozwiązania gotowe do wdrożenia, a biznesem. Wsparcie praktyków i ekspertów finansowych pozwala wybranym startupom dostosować pomysły produktowe lub usługowe do realnego zapotrzebowania na rynku.

23 października 2020

LOTOS wesprze edukację pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa na drodze

Od Partnerów

Fundacja LOTOS wesprze V edycję projektu „Uczę się bezpieczeństwa”, w ramach którego pomorscy policjanci uczą dzieci bezpiecznych zachowań na drodze. Pierwszoklasiści otrzymają m.in. kamizelki i worki odblaskowe. Fundacja LOTOS wspiera projekt od początku istnienia. Umowę w sprawie kontynuacji współpracy podpisano 21 października 2020 r. w siedzibie Komendy Wojewódzki Policji w Gdańsku.

23 października 2020

Orange zamieni gigabajty na tablety dla dzieci w trudnej sytuacji

Od Partnerów

Rusza trzecia odsłona akcji charytatywnej „Pomagajmy Gigabajtami”. Klienci indywidualni mobilnych ofert na abonament w Orange mogą przekazywać niewykorzystane pakiety danych, które zostaną zamienione na tablety z internetem dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji. Dzięki temu podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci będą mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń do nauki i zabawy w środowiskowych ogniskach wychowawczych.

23 października 2020

CEMEX wyłonił zwycięskie projekty w konkursie CEMEX-Tec Award 2020

Od Partnerów

W dziesiątej edycji konkursu CEMEX-Tec Award zostały wyróżnione 33 projekty społeczne z 13 krajów na świecie. Inicjatorzy zmian społecznych mogli zgłaszać swoje projekty w ramach czterech kategorii: Transformacje Społeczne, Przedsiębiorcy Społeczni, Przedsiębiorczość wspólnotowa i Skuteczne działanie w partnerstwie. Wśród wyróżnionych innowatorów oraz organizacji po raz pierwszy znalazła się organizacja z Polski, Fundacja „Świat Wrażliwy” z Gdańska.

23 października 2020

LOTOS wspiera młode talenty z Jasła

Od Partnerów

103 uczniów i 28 nauczycieli wzięło udział w kolejnej edycji „Jasielskiej Lig Naukowej z LOTOSEM”. Komisja konkursowa oceniła 32 małe projekty naukowo-badawcze z różnych dziedzin wiedzy. Nagrodę główną – pracownie językową ufundowaną przez Fundację LOTOS – otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Oficjalne otwarcie zorganizowano 20 października br.

22 października 2020

ORLEN dba o bezpieczeństwo na stacjach

Od Partnerów

PKN ORLEN wyposaża stacje paliw w dodatkowe urządzenia zwiększające bezpieczeństwo klientów i pracowników. Do końca października br. w całej sieci pod marką ORLEN będą działać specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze. Dla kierowców przygotowano również rozwiązania przyspieszające tankowanie i ułatwiające płatność za paliwo. W ofercie wszystkich stacji dostępne są maski ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

22 października 2020

Rusza IV edycja konkursu Stena Recycling

Od Partnerów

65 procent respondentów oczekuje, że producenci będą wykorzystywać w swoich produktach więcej materiałów pochodzących z recyklingu, a ponad połowa uważa, że gospodarka obiegu zamkniętego może mieć bezpośredni, pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Stena Recycling wskazują, że coraz ważniejsze jest dla nas przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z zanieczyszczeniem i nadmierną eksploatacją środowiska naturalnego.

22 października 2020

Sportowcy związani z ORLENEM angażują się w walkę z pandemią

Od Partnerów

​„Nośmy maseczki, zachowajmy dystans!” – apelują sportowcy wspierani przez PKN ORLEN. Akcja zawodników wpisuje się w działania koncernu związane z walką z pandemią COVID-19.

22 października 2020

Ebook „Liderzy GOZ w Polsce”

Od Partnerów

Ebook, wydany przez Stena Recycling, ma na celu wsparcie firm we wdrożeniu gospodarki obiegu zamkniętego. Zawiera praktyczne wskazówki dotyczące m.in. narzędzi do wdrożenia idei, legislacji związanej z zagadnieniem oraz najlepszych praktyk na rynku nagrodzonych w konkursie Stena Circular Economy Award.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc