Aktualności

16 sierpnia 2022

TNFD aktualizuje strukturę ram beta dotyczących zarządzania oraz ujawniania ryzyka i szans związanych z naturą

CSR na świecie

28 czerwca Grupa Zadaniowa ds. Ujawniania Informacji Finansowych Związanych z Naturą (z ang. Taskforce for Nature-related Financial Disclosures, TNFD) opublikowała drugą iterację struktury ram beta dotyczących zarządzania oraz ujawniania ryzyka i szans związanych z naturą. Jak czytamy w materiale przygotowanym przez zespół Deloitte, wersja 2.0 ram beta została oparta na pierwszej iteracji z marca 2022 roku oraz ponad 500 informacjach zwrotnych pochodzących od blisko 130 uczestników rynku i interesariuszy z 37 krajów i wszystkich pięciu kontynentów. Niniejsza aktualizacja struktury beta TNFD zawiera dodatkowe wytyczne, w tym dotyczące podejścia LEAP (Locate Evaluate Assess Prepare) oraz instruktaż dla uczestników rynku dotyczący rozpoczęcia testów pilotażowych.

16 sierpnia 2022

Polski pracownik jest w złej kondycji psychicznej – raport Konfederacji Lewiatan

CSR w Polsce

Polscy pracownicy mają poważne problemy ze zdrowiem psychicznym – wynika z raportu przygotowanego przez Konfederację Lewiatan. Problem jest na tyle poważny, że nie uda się go rozwiązać bez zmian systemowych.

12 sierpnia 2022

Credit Agricole partnerem programu Eco-Miasto

Od Partnerów

Bank Credit Agricole został oficjalnym partnerem 9. edycji projektu Eco-Miasto, który nagradza dobre praktyki miast oraz tworzy wspólnotę samorządów działających na rzecz ochrony środowiska. Bank będzie dzielił się swoimi doświadczeniami w obliczu aktualnych wyzwań środowiskowych i promował kampanię edukacyjną MniejPlastiku.

12 sierpnia 2022

Pepco wspiera młodzież w ramach programu Life.ON Fundacji Atalaya

Od Partnerów

Fundacja Atalaya, przy współpracy z Pepco, realizuje program Life.ON, którego celem jest pomoc młodzieży w rozpoczęciu samodzielnego życia. W ramach pierwszej edycji projektu, wsparcie otrzymało 46 wychowanków_ek domów dziecka i rodzin zastępczych oraz młodych ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Firma Pepco przekazała na ten cel już łącznie ponad pół miliona złotych.

12 sierpnia 2022

Pomoc polskiego biznesu w czasie wojny w Ukrainie. UN Global Compact Network Poland przygotowuje raport dla ONZ

CSR w Polsce, Solidarni z Ukrainą

Polski i światowy biznes stał się fundamentalnym elementem systemu pomocy humanitarnej w czasie wojny w Ukrainie. Zbiórki rzeczowe, wsparcie materialne czy oddolne inicjatywy lokalnych społeczności to tylko część działań zrealizowanych w ramach wsparcia uchodźców i walczących. Chcąc poznać skalę pomocy, UN Global Compact Network Poland przygotowało ankietę skierowaną do wszystkich przedsiębiorstw działających w Polsce i w Ukrainie, które udzieliły wsparcia w jakimkolwiek zakresie. Jej wyniki zostaną zaprezentowane w raporcie przygotowywanym dla Sekretarza Generalnego ONZ. Od 2008 roku członkiem Global Compact jest także Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

12 sierpnia 2022

Wypełnij ankietę na temat wolontariatu pracowniczego w pomocy Ukrainkom i Ukraińcom dotkniętym skutkami wojny

CSR w Polsce, Solidarni z Ukrainą

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przeprowadza badanie dotyczące zaangażowania pracowników, w ramach wolontariatu pracowniczego, w pomoc Ukrainkom i Ukraińcom dotkniętym skutkami wojny.

11 sierpnia 2022

Wspólne gotowanie z Wojciechem Modestem Amaro na Dobrych Koloniach z PZU

Od Partnerów

W ramach Dobrych Kolonii PZU przez całe lato odbywa się siedem wyjazdów integracyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich z Dobrej Drużyny PZU oraz dla dzieci pracowników PZU w Ukrainie. Na półmetku kolonii do ośrodka w krainie Wielkich Jezior przyjechał szef kuchni Wojciech Modest Amaro, który poprowadził wspólne gotowanie.

11 sierpnia 2022

Jak zmiany klimatu wpływają na nasze zdrowie? Tegoroczne fale upałów to zaledwie początek

CSR w Polsce

20 sierpnia 1897 roku brytyjski lekarz, Sir Ronalda Rossa, odkrył, że za przenoszenie malarii odpowiedzialne są samice komarów. Niestety, zmiany klimatu, które obecnie obserwujemy, sprzyjają rozwojowi chorób przenoszonych właśnie przez wektory (m.in. komary i kleszcze), a ich zasięg występowania rozszerza się coraz bardziej na kraje Europy Północnej, powodując pojawianie się jednostek chorobowych, które dotychczas były kojarzone z obszarami tropikalnymi. To jednak niejedyne konsekwencje zdrowotne postępujących zmian klimatu.

11 sierpnia 2022

Dodatkowe 5,1 mld euro od KE dla polskich przedsiębiorstw w związku z agresją Rosji na Ukrainę

CSR w Polsce

KE zatwierdziła zmiany, w tym zwiększenie budżetu o 5,1 mld euro (24,5 mld złotych) w porównaniu z obecnym polskim programem, aby wspierać przedsiębiorstwa wszystkich sektorów w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. Zmiany zatwierdzono na podstawie tymczasowych kryzysowych ram pomocy państwa

11 sierpnia 2022

VII Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” już we wrześniu

CSR w Polsce

Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to jedyny festiwal filmowy związany ze zrównoważonym rozwojem, społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) oraz Globalnymi Celami ONZ (SDGs). Tegoroczna, już 7. edycja, odbędzie się 25-30 września 2022 r. Już teraz organizatorzy zapraszają firmy i organizacje do nadsyłania swoich materiałów na festiwalowy konkurs. Wydarzenie zostało objęte patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc