Znamy program części konferencyjnej 7. Targów CSR

27 marca 2018

Targi CSR to nie tylko prezentacje firm na stoiskach. Ważnym elementem Targów jest część konferencyjna, w ramach której zaplanowano 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów z udziałem  m.in. Roberta Korzeniowskiego (UNICEF), Andżeliki Możdżanowskiej (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita) i Ester Barrajon (CSR Europe).

POBIERZ PLAN CZĘŚCI KONFERENCYJNEJ >>

(na wszystkie części wydarzenia obowiązuje WSTĘP WOLNY)

Podczas 7. edycji największego w Polsce wydarzenia o społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonym rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, paneliści ze świata biznesu, organizacji pozarządowych i administracji wymienią swoje poglądy na tematy istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy, konsumenta czy aktywisty. Wśród tematów, które pojawią się w agendzie wydarzenia, znajdziemy dyskusje poświęcone roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, działaniom środowiskowym i społecznym podejmowanym przez firmy, przeciwdziałaniu marnowaniu żywności,  raportowaniu danych pozafinansowych czy współpracy ze społecznościami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi. 7. Targi CSR umożliwią też przyjrzenie się narzędziom rozwojowym dla sektora MŚP, oferowanym przez instytucje unijne.

Odwiedź stronę Targów CSR >>

– Część konferencyjna to nieodłączny element Targów CSR. Dzięki niemu wydarzenie jest w jeszcze większym stopniu okazją nie tylko do pogłębiania wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i poznania trendów światowych, ale też pewnej refleksji. Szerokie grono ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i administracji podczas 7. Targów CSR podzieli się swoimi przemyśleniami o wyzwaniach społecznych i środowiskowych stojących przed biznesem – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.  Dzięki otwartej formule Targów CSR, wydarzenie stanowi wyjątkową przestrzeń nie tylko dla praktyków i teoretyków działań społecznie odpowiedzialnych, ale każdego kto chce poznać bliżej firmy, z których produktów i usług korzysta na co dzień. Wstęp jest wolny i nie ma konieczności rejestracji, więc zachęcam do uczestnictwa w największym wydarzeniu CSR w Polsce.

Przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów

W różnorodnym programie 7. Targów CSR znajduje się 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów, które równolegle będą odbywać się w sali konferencyjnej w części wystawowej (Galeria Stadionu PGE Narodowy), a także w Sali Paryż A i Sali Paryż B (poziom 2, wjazd windą z części wystawowej). Oficjalnie wydarzenie otworzą Dominika Bettman, Prezeska Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Firm.

>> Sala konferencyjna w części wystawowej

Pierwszym punktem programu będzie ogłoszenie wyników #SustainHack, które poprzedzi panel główny wydarzenia, poświęcony roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Na ten temat porozmawiają: Robert Korzeniowski (Ambasador Dobrej Woli UNICEF), Andżelika Możdżanowska (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Izabela Rakuć-Kochaniak (Veolia Polska), Łukasz Otta (Siemens Polska), Marzena Strzelczak (Forum Odpowiedzialnego Biznesu). Dyskusję moderował będzie  Michał Szułdrzyński z dziennika „Rzeczpospolita”.

Na godzinę 12 została zaplanowana premiera dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”.

Następnie odbędą się debaty partnerów 7. Targów CSR. Siemens i Ergo Hestia będą gospodarzami panelu pt. „Praca dzisiaj i praca jutra. Czego się obawiamy i na co mamy nadzieje?” O współpracy międzysektorowej na rzecz rozwoju lokalnego porozmawiają goście Polpharmy, natomiast problem marnowania żywności zostanie zaprezentowany przez prelegentów zaproszonych przez Jeronimo Martins Polska. Część konferencyjną w sali wystawowej zamknie organizowany przez FOB panel pt. „Współpraca ze społecznościami lokalnymi. Dialog w mieście, dialog lokalny”.

>> Sala Paryż A, Sala Paryż B

W ramach części konferencyjnej Targów CSR  odbędą się również panele dyskusyjne i warsztaty w Sali Paryż A i Sali Paryż B (poziom 2, wjazd windą z części wystawowej).

Panel adresowany do organizacji pozarządowych zainteresowanych nawiązaniem współpracy z biznesem lub już współpracujących z nim i dążących do pogłębienia relacji ze swoimi partnerami zorganizuje PZU. Ekspertki i eksperci WWF Polska w oparciu o serię gier przedstawią największe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem i podpowiedzą, jak sobie z nimi radzić za pomocą konkretnych narzędzi.

W programie wydarzenia nie zabraknie również spotkań na temat raportowania danych pozafinansowych. Przedstawiciele firmy Velux podpowiedzą, jak przygotować raport społecznej odpowiedzialności biznesu. Spotkanie z Diaphane Software przybliży narzędzia usprawniające proces raportowania. Firma Deloitte natomiast ogłosi laureatów konkursu „Deloitte Green Frog Award”.

Targi będą także okazją do dyskusji o dobrych praktykach biznesu, które podczas specjalnego panelu zaprezentuje Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Działaniom małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie staży i praktyk poświęcony będzie blok EU Talent, w którym udział weźmie Ester Barrajon z CSR Europe.

Poznaj dokładny program części konferencyjnej >>

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. edycji wydarzenia w 2018 roku organizatorzy spodziewają się około 70-80 wystawców i 2000 zwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Partnerzy i patroni 7. Targów CSR

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner Główny: Siemens Polska

Partner: Ergo Hestia, Jeronimo Martins Polska, Polpharma

Patroni Honorowi: CSR Europe, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Pracodawca Godny Zaufania, Program Przedsiębiorstwo Fair Play, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, UNICEF

Patroni medialni: Polityka, PAP Biznes, Benefit, Clear Channel Poland, Harvard Business Review Polska, Kompendium CSR, Energia i Recykling, My Company Polska, SEMESTR – magazyn studentów, Be.Navigator, Kampaniespoleczne.pl, NGO.pl, PRoto.pl