Zwiększa się grono firm współpracujących na rzecz CSR w Polsce

28 marca 2019

58 firm-Partnerów Strategicznych działa w Programie Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym gronie znajdują się firmy, które właśnie dołączyły do programu, jak i współpracuje ze stowarzyszeniem od lat. 28 marca w Warszawie podczas ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” odbyła się oficjalna część poświęcona rozwojowi Programu Partnerstwa.

W ostatnich miesiącach do grona partnerów strategicznych dołączyły cztery firmy: Chiesi Poland, z branży farmaceutycznej; Fiat Chrysler Automobiles z branży motoryzacyjnej; Grupa Raben, oferująca kompleksowe usługi logistyczne oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., jedyny operator systemu przesyłowego w Polsce.

– To dzięki współpracy z firmami Forum Odpowiedzialnego Biznesu może realizować misję upowszechnienia CSR w Polsce i konkretne aktywności takie jak np. publikację Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, prowadzenie portalu odpowiedzialnybiznes.pl, nieodpłatne konferencje, konkursy czy programy dla studentów. Serdecznie dziękuję wszystkim działającym na rzecz rozwoju CSR, firmom i organizacjom należącym do Programu Partnerstwa. Tym, którzy są z nami od lat i tym, którzy właśnie do Forum dołączają. To liderzy swoich branż, otwarci na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami, a współpraca z nami to tylko niewielka część ich aktywności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W tym roku mija 15 lat odkąd współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęła firma Nestlé Poland. Dłuższym stażem poszczycić się mogą jedynie PKN Orlen oraz Provident Polska. Pamiątkowe statuetki za 10 lat współpracy w ramach Programu Partnerstwa odebrały: Grupa Lotos, PGNiG SA i Totalizator Sportowy, a za 5 lat współpracy: Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Jeronimo Martins Polska.

Program Partnerstwa to kompleksowy program współpracy z firmami, które – jako Partnerzy Strategiczni – wspierają FOB w upowszechnianiu idei CSR w Polsce. Firmy nie tylko dzielą się własnym doświadczeniem poprzez prezentacje dobrych praktyk czy merytoryczny wkład w publikacje FOB, ale także stale uzupełniają swoją wiedzę, m.in. na spotkaniach Programu Partnerstwa. Obecnie grono Partnerów Strategicznych FOB to już niemal 60 firm – liderów CSR z całej Polski.

Źródło: inf. własna