Zrelaksowane Serce

11 lutego 2009

Dotyczy firmy: GSK,

Dziennie 300 osób w Polsce ma zawał serca. Stres, zbyt wysokie ciśnienie, cholesterol, cukrzyca, za mało ruchu, nadwaga, złe odżywianie… Powodów jest wiele. Jak ratować serce, jeśli jesteśmy w grupie szczególnie zagrożonej? Jak żyć, gdy zawał mamy już za sobą?

Zrelaksowane Serce to bezpłatne warsztaty dla wszystkich pacjentów poradni kardiologicznych. Na 10 cotygodniowych spotkaniach uczestnicy dowiedzą się jak zadbać o swoje serce. Warsztaty odbędą się w Centrum Naukowo – Społecznym GlaxoSmithKline, chętni mogą zapisywać się pod numerem telefonu: (061) 860 10 85 lub 504 110 453.

Uczestnicy nauczą się rozpoznawać w sobie sygnały narastającego stresu. Dowiedzą się również jaki jest optymalny poziom stresu dla ich organizmu, poszerzą umiejętność rozpoznawania stresu we wszystkich sferach twojego życia i będą mogli przećwiczyć sposoby redukcji napięcia pod okiem prowadzących.

Dla osób po przebytym zawale lub szczególnie na niego narażonych ważne jest, by potrafili możliwie najbardziej zapobiegać dalszym zagrożeniom. Dowiadują się, że nie mogą palić, że mają stosować specjalną dietę, czy też się nie stresować. O ile pierwsze dwa zalecenia łatwiej wprowadzić w życie, nad emocjami i stresem już trudno zapanować – tłumaczy Marta Matylla, prowadząca warsztaty.

Na zajęciach Zrelaksowane Serce uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć umiejętność przejmowania kontroli nad nieprzyjemnymi emocjami w bezpiecznych warunkach. Poznają sposoby  modyfikacji czynności nawykowych pozostających w ścisłym związku z czynnikami ryzyka – palenie tytoniu, odżywianie, spędzanie wolnego czasu – dodaje druga prowadząca, Andżelika Korczak.

Zajęcia odbędą się pilotażowo, w 12 osobowej grupie. Poprowadzą je wykwalifikowane i doświadczone panie psycholog. Uczestnicy otrzymają komplet niezbędnych materiałów.

Centrum Naukowo -Społeczne GSK to miejsce, gdzie odbywają się różnego typu spotkania dla społeczności lokalnej oraz środowiska medycznego. Wszystkie warsztaty są bezpłatne dla uczestników. Oprócz projektu Zrelaksowane Serce mają tu miejsce m.in.: Warsztaty Pamięci dla Seniorów, Warsztaty Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, Klub Świadomego Rodzica (warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych), Lato z GSK (dla dzieci ze świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych).