Zostań Superfirmą 2013

15 maja 2013

Do udziału w rankingu zapraszamy wszystkie podlaskie firmy, dla których ważna jest filantropia, pracownicy, etyka biznesowa oraz ekologia. To już 4. edycja „Superfirm”. Ranking jest organizowany przez „Gazetę Współczesną”. Patronem medialnym jest portal odpowiedzialnybiznes.pl

To prawdopodobnie jedyny ranking w Polsce dla spółek odpowiedzialnych społecznie prowadzony na poziomie województwa. W ciągu trzech edycji wystartowało w nim kilkadziesiąt firm – małych, średnich i dużych – z całego regionu. Kilkanaście otrzymało tytuły „Superfirm”, czyli biznesu, który jest prowadzony z zasadami poszanowania lokalnych społeczności, szacunku do pracowników, rozwoju kompetencji kadry czy dbania o szeroko pojęte środowisko.

Prowadzenie firmy zgodnie z zasadami CSR (biznesu odpowiedzialnego społecznie) to dziś konieczność i skuteczność w działaniu. Według Giełdy Papierów Wartościowych, indeks RESPECT (są tam spółki mające strategie CSR) od pierwszego notowania wzrósł o niemal 60 proc., podczas gdy WIG (indeks szerokiego rynku) wzrósł w tym samym czasie o niecałe 19 proc.

Okazuje się, że dbanie o pracowników, podnoszenie ich kompetencji daje firmom wymierne korzyści, także finansowe.Szanujemy ludzi. Bez nich i ich zaangażowania nie zostalibyśmy docenieni – mówił rok temu w czasie rozdania nagród Jacek Łuczaj z Glazur-Łuczaj z Bielska Podlaskiego. Dobrzy pracownicy tworzą dobre firmy – dodaje Adam Byglewski, szef ADAMPOLU SA.

Dziś reputacja firmy, w tym dbanie o ekologię, współdziałanie ze lokalnymi społecznościami, czy przestrzeganie prawa jest czymś, to jest to na czym można budować rozwój przedsiębiorstwa. Bo kto będzie kupował lub korzystał z usług firmy, gdzie wykorzystuje się ludzi lub zatruwa środowisko? Odpowiedź jest prosta: prawdopodobnie nikt.

Dlatego zachęcamy podlaskie firmy, by wzięły udział w rankingu „Gazety Współczesnej”. Jak zwykle zostaną nagrodzone najlepsze firmy w poszczególnych powiatach.

Szczegóły – regulamin oraz ankietę, którą należy wypełnić – znajdują się na stronie www.podlaskie.strefabiznesu.pl Na wypełnione ankiety organizatorzy czekają dd 10 maja (szczegóły w regulaminie).

Wszystkie firmy, które wezmą udział w rankingu zostaną przedstawione w GW oraz na www.podlaskie.strefabiznesu.pl

Parnerami rankingu są: Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku oraz Bank Pekao SA.

Wszystkie firmy, które wezmą udział w rankingu Superfirmy 2013 zostaną zaproszone na specjalne podsumowanie. Będzie ono miało miejsce 23 maja w sali konferencyjnej hotelu Aristo w Białymstoku.

W czasie spotkania najlepsze przedsiębiorstwa otrzymają tytuły oraz wyróżnienia. Swoje nagrody przyzna też Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

Gościem specjalnym gali będzie Krzysztof Kaczmar – członek zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezes Fundacji im. Leopolda Kronenberga.

Źródło: materiały organizatora