Żołnierze Pomorskiej Brygady WOT na LOTOSIE tankują za darmo

3 kwietnia 2020

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Spółka LOTOS Paliwa, należąca do Grupy LOTOS, wesprze 7. Pomorską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej w związku z jej działaniami w czasie pandemii koronawirusa. Żołnierze będą mogli tankować za darmo na wybranych stacjach paliw LOTOS.

Grupa LOTOS dedykowała jednostce trzy stacje paliw w Trójmieście – w Gdańsku przy ul. Sadowej 3, al. Zwycięstwa 13 oraz w Gdyni przy al. Zwycięstwa 165.

Żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej będą mogli za darmo tankować pojazdy, które wykorzystują w codziennej służbie. Akcja wchodzi w życie w niedzielę 22 marca.

– Zależy nam na realnym wsparciu polskich służb w tym trudnym czasie. Doceniamy ich wkład i zaangażowanie. Jako duża, silna firma chcemy dzielić się naszym kapitałem. Mamy nadzieję, że wsparcie Grupy LOTOS pozwoli żołnierzom na sprawne funkcjonowanie w obliczu intensywnych działań podczas pandemii – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Grupa LOTOS włącza się w walkę z koronawirusem także na innych polach. Spółka za pośrednictwem Fundacji LOTOS przekaże 5 mln zł czterem polskim szpitalom. Placówki będą dzięki temu mogły zakupić m.in. respiratory, termometry i leki.

Gdański koncern wesprze też funkcjonariuszy na służbie działających na granicy Polski. Na wybranych stacjach LOTOS będą czekały na nich darmowe kawa, herbata, czekolada lub napój Dynamic.

Źródło: inf. pras.