Znany laureatów programu NaprawiaMY z Veolią

28 listopada 2019

Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska,

Bielsko-Biała, Kraków, Chorzów, Tarnowskie Góry, Lidzbark Warmiński – to w tych miastach powstaną pierwsze kawiarenki naprawcze dzięki udziałowi w programie „NaprawiaMY z Veolią”. Laureaci, w uznaniu za pomysł na sąsiedzkie miejsce w swoim mieście i ogromne zaangażowanie w stworzenie kawiarenki naprawczej, otrzymają środki na jej start i rozwój.

Program „NaprawiaMY z Veolią”  to nowoczesna formuła wsparcia innowacji społecznych w Polsce. Jego celem jest utworzenie miejsc, w których lokalne społeczności będą mogły naprawiać rzeczy i wymieniać się umiejętnościami. W ramach udziału w programie, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne biorą udział w kilkumiesięcznym cyklu szkoleniowym dla innowatorów społecznych, a na zakończenie otrzymują grant na sfinansowanie kawiarenki naprawczej i jej działań według swojego pomysłu.

10 finalistów programu z Bielsko-Białej, Krakowa, Chorzowa, Lidzbarka Warmińskiego, Warszawy, Słupcy, Tarnowskich Gór i Radzynia Podlaskiego w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyło zalążki  kawiarenek naprawczych, w których lokalni liderzy, dzieci, młodzież i seniorzy spotkali się po raz pierwszy, aby porozmawiać o naprawianiu i o tym, jak chcieliby, aby takie miejsce funkcjonowało u nich w mieście.

Komisja konkursowa wybrała pięciu finalistów programu, którzy otrzymają dofinansowanie na rozwój swoich pomysłów i stworzenie kawiarenki naprawczej – miejsca aktywności sąsiedzkiej, gdzie mieszkańcy będą mogli za darmo naprawić uszkodzone rzeczy i otrzymać porady ekspertów, jak lepiej dbać o zasoby i produkować mniej odpadów. Szczegóły tutaj.