Znamy zwycięzców VIII edycji LOTOS Junior Cup

2 września 2021

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

O zwycięstwo w kolejnej edycji LOTOS Junior Cup walczyło 14 drużyn, które reprezentowały ośrodki z: Białegostoku, Bytowa, Chojnic, Czechowic-Dziedzic, Elbląga, Jasła, Luzina, Gdańska, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego oraz Ustki. W turnieju wzięły udział także 2 żeńskie drużyny: Gdańsk Ladies oraz zespół ze Szczecina (Ladies Football Academy), dla którego był to pierwszy występ na LOTOS Junior Cup.

– Program „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” rozwijamy już od 2012 roku i skupia on wokół siebie ponad 3500 podopiecznych rocznie. Nasza dumą i wisienką na torcie są dziewczęce drużyny piłkarskie. Młodzi, utalentowani zawodnicy z całej Polski podczas LOTOS Junior Cup mają szansę sprawdzić się na profesjonalnych zawodach, przeżywać najwyższe emocje sportowe i uczyć się rywalizacji fair play – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

Do fazy pucharowej awansowała drużyna Gdańsk Ladies oraz młodzi piłkarze z Gdańska, Białegostoku, Luzina, Chojnic, Malborka, Elbląga i Czechowic-Dziedzic, które zmierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach. Do półfinałów, po zaciętych meczach, awansowały ośrodki z Gdańska, Chojnic, Luzina i Elbląga. Wielki finał należał do pierwszych dwóch z wymienionych drużyn, a o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się piłkarze z Chojnic, którzy pokonali gdańszczan 2:4.

W turnieju LOTOS Junior Cup przyznano również nagrody indywidualne. Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do Nikoli Rykowskiej z drużyny Gdańsk Ladies, z kolei najlepszym strzelcem, z dorobkiem 7 bramek, został Franciszek Mikulski ze Starogardu Gdańskiego. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju należał do Bartosza Jukowskiego z Elbląga.

– Przez koronawirusa nie mogliśmy zorganizować ubiegłorocznej edycji i jeden rocznik został pominięty. Biorąc pod uwagę jakie są czasy, to poważniejsze imprezy wypadały z kalendarza. Fajnie, że w tym roku mógł pokazać się rocznik 2009, na stadionie przy Traugutta i myślę, że turniej się udał. Były obawy, że pogoda nam nie dopisze, a była fajna zabawa, dużo emocji, a dzieci jak zwykle mocno to przeżywały – powiedział Tomasz Bocheński, prezes operatora programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM.

Dzięki Programowi „Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM” dzieci mają równą szanse rozwoju fizycznego i realizację swoich pasji sportowych przez futbol w atmosferze fair play. Jednym z najistotniejszych elementów programu jest to, że nie koncentruje się on wyłącznie na wyszukiwaniu największych talentów wśród najmłodszych – z predyspozycjami do wyczynowego uprawiania sportu, ale obejmuje też swoim oddziaływaniem szeroką grupę dzieci i młodzieży, która chce grać w piłkę na poziomie amatorskim. Program zakłada także takie działania jak szkolenia dla trenerów, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wspólne wyjazdy na obozy, stypendia sportowe zarówno dla najzdolniejszych zawodników.

Źródło: inf. pras.