Znamy 100 najbardziej „zrównoważonych” firm świata

19 stycznia 2017

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska, Coca-Cola HBC Polska, L'Oréal Polska, Siemens,

Już po raz 13. podczas forum ekonomicznego w Davos ogłoszono zestawienie 100 najbardziej „zrównoważonych” korporacji na świecie, czyli takich, które realizują swoją strategię biznesową z poszanowaniem zasad rozwoju zrównoważonego. Pierwsze miejsce zajął Siemens, którego polski oddział jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego. Na liście znalazły się także m.in. firmy Henkel, L’Oreal Paris, BNP Paribas, Coca-Cola.)

Ranking publikowany jest od 2005 roku, zawsze w styczniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego i oparty jest na ogólnie dostępnych danych (danych finansowych, raportach społecznych firm). Firmy wybierane do rankingu Global 100 są analizowane, porównywane z podobnymi przedsiębiorstwami w branży i oceniane pod kątem 14 wskaźników dotyczących m.in. zatrudnienia, zarządzania ryzykiem i działania w zakresie relacji z interesariuszami, na rzecz ograniczenia wpływu firmy na środowisko, wspierania różnorodności w zarządach.

Pełna metodologia dostepna jest tutaj.

W tegorocznym zestawieniu  20 procent firm na liście pochodzi z USA, 12 procent to koncerny francuskie a 11 % stanowią korporacje z  Wielkiej Brytanii.

Zobacz ranking.