Złoty Listek CSR dla Providenta

20 maja 2015

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident Polska został nagrodzony Złotym Listkiem CSR. Tygodnik POLITYKA wyróżnił firmę za strategiczne podejście i kompleksowe rozwiązania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Listki CSR POLITYKI to coroczny przegląd działań największych przedsiębiorstw z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, jako wkładu w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny. W tym roku partnerem merytorycznym przeglądu była firma doradcza Deloitte. Provident oceniany był m.in. pod kątem posiadania strategicznego planu zarządzania w sposób społecznie odpowiedzialny oraz stawiania partnerom biznesowym pozafinansowych wymagań dotyczących zachowania norm społecznych, środowiskowych i etycznych.

Złoty Listek CSR potwierdza, że działania w zakresie społecznej odpowiedzialności realizujemy w Providencie w sposób kompleksowy. Cieszymy się z tego wyróżnienia i deklarujemy kontynuację aktywności z obszaru CSR i zrównoważonego rozwoju, o których będziemy cyklicznie informować naszych interesariuszy – mówi Maria Sieklucka-Kaźmirowska z działu CSR Provident Polska.

Nagroda jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym w 2015 roku Provident Polska za działania z zakresu CSR. W marcu firma otrzymała od Pulsu Biznesu tytuł Etyczna Firma, a w kwietniu zajęła 3. miejsce w kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2015 Dziennika Gazety Prawnej. Provident jest także sygnatariuszem „Deklaracji Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju” – projektu realizowanego pod patronatem Ministerstwa Gospodarki we współpracy z Ministerstwem Środowiska, PwC i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Ogłoszenie wyników czwartej edycji Listków CSR POLITYKI odbyło się 19 maja w Warszawie. Zestawienie wszystkich nagrodzonych firm dostępne jest na stronie tygodnika.

Źródło: informacja prasowa