Złota Szpalta Roku dla Providenta

2 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident Polska został nagrodzony Złotą Szpaltą Roku. Wyróżnienie zostało przyznane za Raport CSR, który promuje ideę odpowiedzialnego pożyczania i praktyki w biznesie oparte na etycznych zasadach.

Już po raz ósmy wręczono Szpalty Roku, nagrody Stowarzyszenia Prasy Firmowej. Jury pod przewodnictwem Jacka Wasilewskiego przyznało w kategorii „Wydanie jednorazowe. Raport CSR” – Złotą Szpaltę raportowi CSR „Jesteśmy, kiedy potrzeba. Raport Społecznej Odpowiedzialności Provident Polska za lata 2012-2013”. Raport promuje praktyki biznesowe oparte na etycznych zasadach, działania wolontariackie wśród pracowników, a także określa plany na przyszłość, które skupiają się na idei odpowiedzialnego pożyczania i edukacji finansowej. To pierwszy raport w historii firmy i jednocześnie pierwszy taki dokument na rynku pożyczkowym w Polsce.

Prace nad podsumowaniem naszej dotychczasowej aktywności związanej ze społeczną odpowiedzialnością biznesu okazały się doskonałym punktem wyjścia do zbudowania kompleksowej strategii CSR – mówi Maria Sieklucka-Kaźmirowska z działu CSR Provident Polska. To pierwszy taki dokument w sektorze pozabankowym, więc tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie. Jako lider rynku powinniśmy wypracowywać i promować najlepsze standardy – dodaje.

Power of Content Marketing Awards Szpalty Roku to konkurs, który wyróżnia najlepsze projekty content marketingowe, oceniając zarówno pojedyncze narzędzia jakimi są media customowe, jak i całościową strategię komunikacyjną. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Prasy Firmowej. W jury konkursu zasiadają branżowi eksperci, którzy oceniają publikacje zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym.

Nagroda jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym w 2015 roku Provident Polska za działania z zakresu CSR. W marcu firma otrzymała od Pulsu Biznesu tytuł Etyczna Firma, a w kwietniu zajęła 3. miejsce w kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy” w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2015 Dziennika Gazety Prawnej. Provident jest także sygnatariuszem „Deklaracji Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju” – projektu realizowanego pod patronatem Ministerstwa Gospodarki we współpracy z Ministerstwem Środowiska, PwC i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Firma jest również zdobywcą tegorocznego Złotego Listka CSR, nagrody przyznawanej przez tygodnik POLITYKA.

Ogłoszenie wyników ósmej edycji Szpalty Roku odbyło się 28 maja w Warszawie. Zestawienie wszystkich nagrodzonych firm dostępne jest pod adresem: www.szpaltyroku.pl

Źródło: Materiały prasowe