Zjazd inauguracyjny 19. Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

5 grudnia 2022

W dniach 26-27 listopada br. odbył się zjazd inaugurujący 19. edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Ambasadorzy i ambasadorki CSR i ESG z różnych stron Polski zjechali się do Warszawy, aby poprzez warsztaty i dyskusje poszerzyć swoją wiedzę o zrównoważonym rozwoju. 

Zjazd odbył się w w Warsawie w siedzibie Partnera Strategicznego programu – Banku BNP Paribas przy ul. Kasprzaka 2. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele firm będących opiekunami ścieżek edukacyjnych programu: ERGO Hestia, Stena Recycling oraz Allegro. Liczba osób, które rozpoczęły program w 19. edycji, jest rekordowa – wynosi 35 Ambasadorów i Ambasadorek!

Pierwszy dzień warsztatów zaczął się networkingiem, po którym miejsce miał blok warsztatów z przedstawicielkami Banku BNP Paribas oraz Fundacji BNP Paribas. Warsztaty wprowadziły uczestników i uczestniczki w podstawy koncepcji CSR i ESG oraz pokazały im, jak w firmie można zajmować się kwestiami związanymi ze zrównoważonym rozwojem. Zagłębiliśmy się w tematy związane ze środowiskiem, społeczeństwem oraz ładem korporacyjnym. Dziękujemy wszystkim prelegentkom tego dnia, którymi były:

  • Maria Krawczyńska, Dyrektorka Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów
  • Agnieszka Michalik-Stankowska, Liderka Sekcji Strategii i Partnerstw ESG
  • Jagoda Pisarska, Starsza Specjalistka ds. CSR i Zrównoważonych Finansów
  • Maria Gawlikowska, Ekspertka ds. Projektów Społecznych w Fundacji BNP Paribas
  • Magdalena Obłoza, Ekspertka ds. CSR i Zrównoważonych Finansów

Dzień zakończył się obejrzeniem wystawy „Save the planet” w Fabryce Norblina, która pozwoliła Ambasadorom_kom na refleksję nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością naszej planety i naszego gatunku.

Drugiego dnia zjazdu Ambasadorzy poznali pozostałych partnerów programu i poznali ich działania i strategie z zakresu ESG. Z ERGO Hestia rozmawialiśmy przede wszystkim o integracji osób z niepełnosprawnościami w firmie, Stena Recycling wprowadziła nas w temat GOZ, czyli Gospodarki Obiegu Zamkniętego, a z Allegro dyskutowaliśmy o możliwościach i wyzwaniach związanych z ESG w firmie e-commerce. Dziękujemy prelegentom_kom drugiego dnia:

  • Agnieszka Szamal, młodsza specjalistka w zespole Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestia
  • Marta Kukowska, Koordynator ESG & komunikacji Stena Recycling
  • Aleksandra Surdykowska, PR i marketing managerka w Stenie Recykling
  • Tadeusz Joniewicz, Sustainability & ESG Expert Allegro
  • Magda Andrejczuk, Sustainability & ESG Senior Expert Allegro

Następny zjazd odbędzie się w styczniu 2023 r. w siedzibie ERGO Hestia w Sopocie i będzie dotyczył kwestii społecznych.

Relację przygotowała Agnieszka Wojtyna, Ambasadorka 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.