Zapis transmisji z konferencji „100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój – perspektywa równych szans”

20 listopada 2018

Dotyczy firmy: Henkel Polska,

19 listopada, w Warszawie, kilkaset uczestników i uczestniczek wraz ekspertami i ekspertkami z różnorodnych dziedzin nauki, biznesu i środowiska pozarządowego dyskutowało – w panelach i w kuluarach – o równości płci w Polsce – kiedyś, dzisiaj i w przyszłości. Nie zabrakło też inspiracji dla działań wspierających wyrównywanie szans, a organizatorzy konferencji wręczyli grant na działania statutowe Centrum Praw Kobiet. Organizatorami spotkania było Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Kongres Różnorodności.

Konferencja zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach działań Karty Różnorodności i Kongres Różnorodności, była formą uczczenia wyjątkowej rocznicy – 100-lecia wywalczenia przez Polki praw wyborczych. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób – osobiście i śledząc relację online (prawie 3000 odsłon filmu). Goście wysłuchali dyskusji poświęconych różnym obszarom życia i aktywności kobiet i mężczyzn oraz poznali inspirujące praktyki z zakresu zarządzania różnorodnością. Wybrali także organizację, która otrzymała grant na swoją działalność statutową związaną ze wspieraniem aktywności kobiet.

Spotkanie było w całości transmitowane przez media społecznościowe Forum Odpowiedzialnego Biznesu i jest dostępne do obejrzenia online.

Część 1.

Otwarcie konferencji, wystąpienie prof. Ewy Łętowskiej, dr Sylwii Spurek, panel dyskusyjny „Miejsce kobiet na rynku pracy”, panel „Aktywność społeczna kobiet”, a także powitanie nowych partnerów FOB (Aflofarm Farmacja Polska, AkzoNobel, AmRest Holdings SE, ArcelorMittal, Grupa CCC i Leroy Merlin) i nowych sygnatariuszy Karty Różnorodności (AmRest sp. z o.o. i AmRest Coffee sp. z o.o., Santander Consumer Bank oraz Biuro tłumaczeń Kontekst).

Część 2.

Praktycy o Różnorodności. O swoich praktykach opowiedzieli przedstawiciele portalu  Newsmavens.com, Fundacji Miejsce Kobiet, Fundacji Ocalenie, Pirs Creative Lab oraz agencjiLeżę i Pracuję.

Część 3.

Panel dyskusyjny „Praca i życie poza pracą” i „Herstoria – kobiety i historia” i zamknięcie spotkania

Konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans”, była transmitowana na żywo na stronie Forum Odpowiedzialnego Biznesu na Facebooku. Przez jeden dzień miała ona około 3 000 wyświetleń.

Partnerzy i patroni:

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w ramach programu Karta Różnorodności oraz Kongres Różnorodności

Partner tytularny konferencji: Henkel Polska

Partnerzy konferencji: Siemens Polska, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Opiekun Karty Różnorodności: Orange Polska

Patroni honorowi: Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Częstochowy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Robert Biedroń – Prezydent Miasta Słupska, Prezydent m. st. Warszawy, Prezydent Wrocławia

Patroni: Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet

Partner medialny: Tygodnik Powszechny

Patroni medialni: Rzeczpospolita, Benefit, Sukces Pisany Szminką, ngo.pl, PRoto.pl, BETTER, Personel Plus, Business Insider