Zakończyliśmy świętowanie Dnia Rodziny

18 czerwca 2014

Dotyczy firmy: Provident Polska,

W niedzielę 15 czerwca w Mordach odbył się Dzień Rodziny. Plenerowa impreza, organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, obfitowała w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie uzyskało wsparcie w formie grantu przyznanego w ramach programu społecznego „Wokół Nas” firmy Provident.

Dzień Rodziny to już kolejna impreza organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, która była okazją do doskonałej zabawy, a także integracji i zaangażowania dzieci i dorosłych. Wzięło w niej udział łącznie ponad 150 osób. Czterogodzinne niedzielne świętowanie obfitowało w wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się piosenki i zabawy z udziałem Pani Klaun, która wykazała się dużym talentem animatorki, zachęcając młodszych i starszych do wspólnej aktywności. Swoimi występami imprezę uświetniły grupy taneczne i gitarowe. Nie zabrakło także okazji do edukacji „na wesoło” w trakcie pokazów eksperymentów chemicznych. Dużo uśmiechu wywołało również wspólne puszczanie baniek, malowanie twarzy oraz modelowanie kolorowych baloników. Dodatkowo, wiele rodzin zrobiło sobie wspólne pamiątkowe fotografie w trakcie sesji zdjęciowej.

Cieszymy się, że Dzień Rodziny po raz kolejny spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu „Wokół nas” w wysokości 4 tys. zł. Środki te przeznaczymy także na zakup bajek dla dzieci na DVD oraz organizację teatrzyków, które odbędą się podczas wakacji na wsiach – powiedział Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Rodziny było rozstrzygnięcie konkursu „Moje wymarzone wakacje”, ogłoszonego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Do konkursu wpłynęło prawie 70 prac. Laureatami konkursu w kategorii oddziałów przedszkolnych zostali: Przemysław Podniesiński (I miejsce), Aleksandra Miłkowska (II miejsce), Kalina Jakimiak (III miejsce). W grupie klas I-III szkół podstawowych najładniejsze prace wykonali: Patrycja Izdebska (I miejsce), Filip Kędziora (II miejsce) i Amelia Czarnocka (III miejsce). W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsca zajęły kolejno: Andżelika Pazik, Weronika Zalewska oraz Patrycja Cichało. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Poziom wszystkich zgłoszonych prac był bardzo wysoki, a przy ich ocenie brano pod uwagę kryteria takie jak m.in. oryginalność, odzwierciedlenie tematu konkursu oraz samodzielność wykonania. W trakcie imprezy zorganizowano także wystawę prac sekcji plastycznej działającej w ośrodku kultury w Mordach.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć grantem z programu „Wokół Nas” tak ciekawe i istotne dla rodzin wydarzenie. Impreza z licznymi atrakcjami, o funkcji integracyjnej, rozrywkowej i edukacyjnej, doskonale oddaje ducha Programu. Tegoroczna edycja „Wokół Nas” poświęcona jest właśnie wszechstronnemu wsparciu rodzin. Cieszymy się, że organizatorzy skorzystali z możliwości, jakie daje nowa formuła naszej inicjatywy – wyjaśnia Adam Czarnecki, Specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności w firmie Provident PolskaW tym roku zainteresowanie Programem w całej Polsce było tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć wstępnie planowaną liczbę projektów, które uzyskały wsparcie. Wierzymy, że jako Polacy mamy pomaganie we krwi i jeżeli jest tylko taka możliwość, chętnie angażujemy się we wspólne działania na rzecz lokalnych społeczności. Zależy nam, żeby inicjatywy, które uzyskały wsparcie działały dalej również po zakończeniu projektu.

200 tys. zł wsparcia na lokalne programy społeczne
Proces zgłaszania projektów, które zrealizowane zostaną w ramach tegorocznej, czwartej już edycji programu „Wokół Nas” zakończył się 25 kwietnia. Cykliczna inicjatywa firmy Provident ma na celu wspieranie lokalnych społeczności oraz przeciwdziałanie problemom wykluczenia społecznego i finansowego. W tym roku program poświęcony jest wspieraniu rodzin oraz promowaniu równowagi życia rodzinnego. Dzięki środkom i zasobom organizatorów wcielonych zostanie w życie aż 65 nowych projektów o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Projekty zrealizowane zostaną do końca sierpnia. Jak co roku, program „Wokół Nas” przyczynia się do rozwoju współpracy partnerów społecznych takich jak samorządy, organizacje pozarządowe, media czy przedstawiciele biznesu. Dzięki temu sprzyja budowie więzi społecznych oraz promuje ideę partnerstw publiczno-prywatnych. Co bardzo istotne, w realizację każdego z projektów mogą włączyć się wszyscy chętni, nie tylko osoby działające na co dzień w organizacjach pozarządowych, ale wszyscy którym na sercu leży dobro lokalnych społeczności.

Wśród wybranych przedsięwzięć znalazły się m.in. organizacja pikników rodzinnych, spotkań integrujących rodziny, zajęć rekreacyjnych i sportowych, a także Dnia Dziecka czy konkursów tematycznych. Wśród wybranych projektów wymienić można również zakup sprzętu i wyposażenia dla szkół, odnowienie sal i pomieszczeń służących społecznościom lokalnym, aktywności mające na celu walkę z wykluczeniem społecznym i wiele, wiele innych.