Zakończyła się akcja Aktywni Charytatywni 2020

11 grudnia 2020

Dotyczy firmy: Energa,

Energa z Grupy ORLEN we współpracy z Fundacją Energa podsumowały tegoroczną edycję Aktywni Charytatywni pod hasłem “Mimo Covid-19 jedziemy dalej”. W zamian za aktywność fizyczną uczestników Fundacja Energa przekaże 200 tys. zł na rzecz domów dziecka oraz domów opieki dla seniorów. Uczestnicy biegając, maszerując, jeżdżąc na rowerze, a nawet rolkach od 3 października do 30 listopada pokonali niemal 82 tys. km.

– Fundacja Energa po raz siódmy uczestniczy w tym szlachetnym projekcie. Mimo trudnych warunków uczestnicy pokonali niemal 82 tys. km. Akcja Aktywni Charytatywni funkcjonowała dwa miesiące tego roku, zatem taki wynik to sukces. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom – pracownikom, ich rodzinom i bliskim oraz organizatorom, którzy poświęcili swój czas, okazali otwarte serce i życzliwość. Dzięki temu, że propagują zdrowy styl życia, inni otrzymają pomoc – mówi Magdalena Kit-Krawczyk, Prezes Fundacji Energa.

Fundacja Energa przekaże kwotę 200 tys. zł beneficjentom akcji. W ramach VII edycji udzielono wsparcia organizacjom i instytucjom zajmującym się opieką i leczeniem osób w podeszłym wieku oraz domom dziecka. Jest to aż 17 podmiotów:

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych (Tczew),
Centrum Obsługi Domów dla Dzieci w Lęborku (Lębork),
Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych “MŁODY LAS ” 5 placówek (Toruń),
Dom dla Dzieci (Pasym),
Dom dla Dzieci im. Sybiraków (Szymonowo),
Dom Dziecka (Kalisz),
Dom Pomocy Społecznej Bartoszyce (Bartoszyce),
Dom Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych (Piotrków Kujawski),
Dom Pomocy Społecznej im dr L. Szumana (Toruń),
Gdańskie Domy dla Dzieci (Gdańsk),
Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy (Płock),
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza “Nasz Dom”. Podmiot prowadzący: Towarzystwo Salezjańskie p.w. Św. Wojciecha w Pile, funkcjonujący pod adresem w Rumii.
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 (Koszalin),
Placówka Pieczy Zastępczej „Korczakówka” (Ostrołęka),
Placówki Szkolno-Wychowawcze przy MOPR (Słupsk),
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszaka (Rychwał),
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Szpitalu Miejskim św. J. Pawła II (Elbląg),
Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku

Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.

PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2019 roku wyniosły 197,3 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu br. otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.

39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 191 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju. W I półroczu 2020 roku Energa dostarczyła do odbiorców 10,7 TWh energii elektrycznej.

źródło: mat. pras.