Zacznij przygodę ze zrównoważonym rozwojem! Do niedzieli trwa rekrutacja do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

8 października 2021

Dotyczy firmy: Amica, BNP Paribas Bank Polska, CCC, ERGO Hestia, Samsung Electronics Polska,

Do 14 listopada potrwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentki i studenci, którzy zakwalifikują się do programu wezmą udział w czterech spotkaniach prowadzonych przez wiodących ekspertów i ekspertki zrównoważonego rozwoju w Polsce. Na najaktywniejszych uczestników i uczestniczki czeka m.in. możliwość odbycia płatnego stażu w firmach zaangażowanych w obszarze CSR.

Studentki i studenci zainteresowani tematem społecznej odpowiedzialności biznesu, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę i rozwinąć swoje kompetencje w obszarze zrównoważonego rozwoju i ESG (z ang. environmental, social responsibility i corporate governance) mogą już aplikować do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – nastawionego na praktykę bezpłatnego projektu edukacyjnego dotyczącego CSR.

Nabór potrwa do 14 listopada. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz online dostępny tutaj>>>

Społeczna odpowiedzialność biznesu zyskuje coraz większe znaczenie w strategiach i codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Rośnie więc także zapotrzebowanie na pracownice i pracowników, którzy będą mogli wesprzeć firmy w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Udział w Lidze Odpowiedzialnego Biznesu to szansa na dobry, mocny start na rynku pracy oraz zdobycie i doskonalenie kompetencji przydatnych we wszystkich  obszarach funkcjonowania organizacji zarządzanych zgodnie z wartościami  ESG. Zachęcam więc do skorzystania z możliwości, jakie daje nasz program edukacyjny, oparty o ścisłą współpracę z firmami aktywnymi w zakresie CSR – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nastawienie na praktyczną wiedzę i umiejętności

W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu ambasadorzy CSR uczestniczą w weekendowych spotkaniach i warsztatach z wiodącymi specjalist(k)ami CSR w Polsce, a także opracowują konkretne projekty z obszaru ESG. Program nastawiony jest na praktyczne podejście do edukacji. Osoby, które zakwalifikują się do LOB, stoją przed szansą zdobycia konkretnych i przydatnych na rynku pracy umiejętności, związanych nie tylko z CSR-em. W programie przewidziano zajęcia poświęcone także tematom takim jak: sztuka  autoprezentacji, zarządzanie projektami czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. 

Jak wynika z badania Alumnów LOB, przeprowadzonego w ubiegłym roku, trzech na czterech absolwentów/ek programu wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte dzięki ramach LOB w swojej codziennej pracy.

Ścieżki edukacyjne z opiekunami merytorycznymi

Program Ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy – partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 18. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu składa się z czterech ścieżek edukacyjnych:

  • Zarządzanie w obszarze ESG  (opiekun ścieżki: CCC) 27-28 listopada, Warszawa
  • Komunikacja CSR  (opiekun ścieżki: Samsung Electronics Polska) 15-16 stycznia, online
  • Zarządzanie różnorodnością  (opiekun ścieżki: Grupa Amica ) 5-6 marca, online
  • Zrównoważony rozwój w praktyce (opiekun ścieżki: Grupa ERGO Hestia) 2-3 kwietnia, Sopot

Ambasadorzy i ambasadorki 18. edycji LOB wezmą udział w czterech weekendowych zjazdach. Dwa z nich odbędą  się stacjonarnie w Warszawie i Sopocie, a pozostałe dwa  w formie online. 

Podczas warsztatów studentki i studenci będą czerpać wiedzę od osób, które na co dzień odpowiadają za działania CSR w firmach. Udział w LOB to także okazja, by poznać najważniejsze trendy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Na najaktywniejszych uczestników  czeka możliwość odbycia płatnego stażu w jednej z firm-opiekunów programu.  

O Lidze Odpowiedzialnego Biznesu

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. Powstał w 2004 roku z inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu i kół naukowych skupiających studentów zainteresowanych CSR. W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu funkcjonuje program Ambasadorów CSR i Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR, którego partnerem jest BNP Paribas Bank Polska

Więcej o Lidze Odpowiedzialnego Biznesu na stronie internetowej https://odpowiedzialnybiznes.pl/lob/.  

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Patroni honorowi: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Finansów

Patroni medialni: BRID by na:Temat, BRIEF.PL, Gazeta.pl, IMM, PRoto, IREPSO, Odpowiedzialnybiznes.pl