XXII edycja konkursu Świat Przyjazny Dziecku

25 lipca 2023

Od ponad dwóch dekad Komitet Ochrony Praw Dziecka pomaga rodzicom i opiekunom w coraz lepszym wyborze książek, zabawek, inicjatyw, platform edukacyjnych, kampanii czy miejsc dla dzieci. Tym razem zachęca do udziału w konkursie firmy, wydawnictwa, instytucje i inne podmioty, wspierające dzieci.

Niedawno zakończyła się XXI edycja, która była szczególna i wyjątkowa. Kapituła zdecydowała się na przyznanie nagród w nowej kategorii – design, która miała w szczególności zwrócić uwagę na walory estetyczne zabawek i książek. Ta kategoria będzie również obecna w nadchodzącej, XXII edycji.

KOPD zachęca do zgłoszeń firmy, które są zaangażowane od początku trwania konkursu, ale też wszystkich, którzy wcześniej nie słyszeli o inicjatywie. Jej celem jest wyróżnienie i nagrodzenie produktów, miejsc, inicjatyw i portali dla dzieci, które są szczególnie cenne i wartościowe dla najmłodszych oraz ich rozwoju społecznego, poznawczego czy emocjonalnego.

Organizacja chce w ten sposób promować najbezpieczniejsze i spełniające najwyższe standardy produkty: książki, zabawki, multimedia, akcesoria szkolne, miejsca, inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

– Towarzyszymy dzieciom na każdym etapie rozwoju, wspierając rodziców i opiekunów, dostarczając wiedzy i porad. Konkurs Świat Przyjazny Dziecku to kolejny sposób, by budować bezpieczny, pełen dobrych wartości świat dla najmłodszych. Szczególnie, że ostatnie lata nie były łatwe, pandemia i spowodowana nią izolacja społeczna, a także wojna za naszą wschodnią granicą niesie poważne konsekwencje dla dzieci. Wymagają one wsparcia i pomocy – mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager ds. PR i Promocji KOPD.

DLACZEGO UDZIAŁ W KONKURSIE JEST TAK ISTOTNY? 

Udział w konkursie to nie tylko walor edukacyjny i możliwość prezentacji produktów (za pomocą naszych social mediów i za pośrednictwem patronów medialnych, którzy towarzyszą nam od wielu lat). Jest to jednak przede wszystkim realna pomoc – wsparcie, poprzez dokonanie opłaty konkursowej – codziennej pracy KOPD na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Dzięki pozyskanym środkom możliwe są:

  • bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna,
  • diagnoza dzieci wykorzystywanych seksualnie,
  • mediacje rodzinne,
  • terapia psychologiczna dziecka i rodziny,
  • porady prawne,
  • porady psychologiczno-pedagogiczne,
  • działania edukacyjne.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać na jeden ze wskazanych adresów:

  • e-mail: m.stachowiak@kopd.pl
  • e-mail: k.kyc@kopd.pl

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych.

Więcej informacji na stronie

Źródło: inf. pras.