Wytańczyli pomoc dla dzieci z wadą słuchu

23 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Orange Polska,

Uczestnicy Orange Warsaw Festival 2015 tańczyli przez 45 tysięcy minut w charytatywnym silent disco, aby wesprzeć dzieci z wadą słuchu. W wyniku akcji Fundacja Orange przekaże fundusze na terapię słuchu i mowy najmłodszych.

Koncertom na Orange Warsaw Festival 2015 towarzyszyła akcja #rytmpomagania – czyli charytatywne silent disco. Za każdą minutę tańca Fundacja Orange zdeklarowała przekazać 1 zł na rzecz dzieci niesłyszących.

Uczestnicy wytańczyli łącznie 44 934 minuty, więc kwota 44 934 zł będzie przeznaczona na rehabilitację dzieci z wadą słuchu. Do tej sumy zostanie dodana równowartość 805 telefonów, które zostały zebrane na stoisku Orange Recykling w czasie festiwalu. Fundusze zasilą konto programu Dźwięki Marzeń Fundacji, aby terapeuci mogli dojechać do niesłyszących dzieci w małych miastach i wsiach i wspierać je w rozwoju słuchu i mowy.

Akcja #rytmpomagania trwała przez trzy dni Orange Warsaw Festival, słuchawki do silent disco były w ciągłym ruchu, a parkiet – szczególnie w godzinach wieczornych – pełny. Każdy mógł wybrać jeden z trzech kanałów muzycznych i tańczyć do ulubionych piosenek. Stare telefony można było oddawać do specjalnych pojemników na terenie festiwalu. Recykling prowadzony jest także przez cały rok na stronie www.orangerecykling.pl , gdzie w wygodny sposób można sprzedać nieużywane urządzenia, a ich równowartość zachować dla siebie lub przekazać na cele charytatywne.

Fundacja Orange już po raz czwarty przygotowała akcję specjalną na OWF, aby promować idee dobroczynności i zachęcać fanów festiwalu do pomagania innym. W poprzednich latach uczestnicy jeździli na rowerach, biegali na bieżniach, a te symboliczne kilometry przeliczane były na złotówki, za które zapewniono edukacyjne pomoce dla dzieci niesłyszących i dla dzieci w szpitalach. W 2014 fani festiwalu w silent disco „wytańczyli” 23 417 minut, dzięki czemu fundacja zamontowała multimedialne stanowiska edukacyjne dla dzieci w 10 szpitalach w Polsce.

Źródło: informacja prasowa