Wystawa: Włącz zieloną energię!

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 9 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
2 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Siemens,

9 czerwca w Warszawie odbędzie się wystawa: „Włącz zieloną energię!” połączona z aukcją dziecięcych dzieł art-recyclingu. Grupa wolontariuszy z Siemensa wraz z Fundacją Dr. Clown zaprasza na to wyjątkowe i klimatyczne wydarzenie do SOHO FACTORY.

Wystawa jest zwieńczeniem kilkutygodniowego projektu wolontariackiego organizowanego przez grupę pracowników firmy Siemens Sp. z o.o., a także ich znajomych i przyjaciół we współpracy z fundacją Dr Clown. Celem projektu było z jednej strony przekazanie dzieciom uśmiechu, dobrej energii, pozytywnej motywacji, oderwanie ich od nieprzyjemnych aspektów szpitalnej rzeczywistości i dolegliwości związanych z ich chorobą, a w ten sposób pośredni wpływ na skuteczność leczenia i terapii dzieci. Z drugiej zaś strony grupie zaangażowanych w projekt osób zależało na promowaniu świadomości ekologicznej wśród dzieci, na działaniach inspirujących je do zainteresowania tymi tematami w sposób niebanalny i kreatywny. Wyjątkowo skutecznym okazał się proces kreacji. Wykorzystanie surowców wtórnych, odpadów, których się zazwyczaj pozbywamy do tworzenia urokliwych i unikalnych dziełek sztuki, pochłonęło i zaangażowało dzieciaki kompletnie. Podczas serii warsztatów edukacyjno-twórczych dla dzieci w warszawskim Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr med. Jana Bogdanowicza wśród pozytywnych emocji powstały wyjątkowe i unikalne w swym charakterze dziełka sztuki. Niezwykłe przykłady tak modnego ostatnio art.-recyclingu.

Poparcie dla pomysłu przyszło również od strony zarządzających SOHO FACTORY i dzięki temu w gościnnych progach hali 15 odbędzie się wystawa Włącz zieloną energię! połączona z aukcją niebanalnych dzieł sztuki dziecięcej. To unikalna okazja, aby stać się właścicielem zjawiskowej lampy lub innego urokliwego przedmiotu. Każdy z gości może zostać wyjątkowym mecenasem sztuki, zaopiekować się pięknym arcydziełkiem rąk dziecięcych i zarazem wspomóc Fundację, pozwalając jej nieść radość kolejnym dzieciom.

Szczegóły wydarzenia poniżej i na stronach Fundacji:

Wystawa: Włącz zieloną energię!

Gdzie: SOHO FACTORY, ul. Mińska 25, Warszawa, Hala nr 15

Kiedy: 9.06.2015.

Godziny: 10.00 – 18.00

Wstęp wolny

Harmonogram wystawy:

10.00 – otwarcie wystawy

11:00 – pierwszy pokaz klaunów + warsztaty

13:00 – drugi pokaz klaunów + warsztaty

16:00-18:00 – aukcja, czyli mały konkurs – kto zostanie opiekunem tej lampy?

Źródło: Materiały prasowe.