Wystartowała jubileuszowa edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

21 listopada 2023

Koncepcja zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wśród młodych osób. Do 20. jubileuszowej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i uczestniczek. Spośród 136 zgłoszeń wybrano 36 nowych ambasadorów i ambasadorek z 20 uczelni w całym kraju. 

Podczas inauguracyjnego zjazdu LOB w siedzibie partnera strategicznego, Banku BNP Paribas, uczestnicy i uczestniczki poznali_ły najważniejsze założenia ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju. Wykład otwierający “Co światu poszło nie tak i czy ESG może to naprawić?” poprowadziła opiekunka merytoryczna obecnej edycji – dr Agata Rudnicka z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie Agnieszka Michalik-Stankowska, kierowniczka Zespołu Strategii i Partnerstw ESG w Banku BNP Paribas opowiedziała o tym, jakie miejsce w strategii banku zajmuje ESG i jakie działania w tej kwestii realizuje. Tego dnia nie zabrakło także tematu odpowiedzialnej komunikacji marketingowej. O dobrych praktykach banku mówiła Agnieszka Konarzewska, dyrektorka Departamentu Komunikacji Marketingowej w Banku BNP Paribas.

Drugi dzień rozpoczął się od warsztatów przeprowadzonych przez przedstawicielki Fundacji BNP Paribas – Martę Tomaszewską, ekspertkę ds. projektów społecznych i Roksanę Włodarską, specjalistkę ds. projektów społecznych. Swoimi warsztatami chciały przekonać nas, że warto przejść z kręgu troski do kręgu wpływu. W drugiej części dnia rozmawialiśmy o tym, jak realizować programy edukacyjne i budować zaangażowanie pracowników na rzecz zrównoważonej transformacji na przykładzie Banku BNP Paribas.

Nie możemy pominąć wkładu Anny Szczerbaczewicz-Korzeniowskiej, koordynatorki programu, która zorganizowała zjazd i daje oparcie uczestnikom i uczestniczkom.

W połowie stycznia spotkamy się w siedzibie partnera programu InPostu w Krakowie, podczas którego pochylimy się nad zagadnieniami środowiskowymi.

Relację przygotowała Paulina Pabian, ambasadorka 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu