Wystartowała Akademia Santander Orchestra

2 października 2017

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

30 września br. odbyło się pierwsze spotkanie tegorocznej edycji Akademii Santander Orchestra. Uczestnicy projektu na pierwszych zajęciach zgłębiali tajniki savoir-vivre, a już w kolejnym tygodniu dowiedzą się, jak rozwijać swoją karierę za pomocą social media i poznają szczegóły prawa autorskiego. Akademia Santander Orchestra potrwa do połowy grudnia. Poza wykładami, na młodych muzyków czekają zajęcia masterclass z udziałem wybitnych polskich tutorów. Partnerem projektu jest Bank Zachodni WBK, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jako bank angażujemy się w promowanie inicjatyw kulturalnych z kilku powodów. Po pierwsze, to ważne żeby dostęp do sztuki miało jak najszersze grono odbiorców. Dzięki Santander Orchestra tak się właśnie dzieje. Po drugie, poprzez młodych ludzi, możemy przekazać, jakie wartości są dla nas ważne. Otwartość, empatia, otwieranie możliwości to filary naszej strategii, które znajdują wyraz również w naszych działaniach CSR. Po trzecie, duże zainteresowanie projektem jest dla nas najlepszym potwierdzeniem, że to co robimy ma sens. Młodzi muzycy potrzebują wsparcia w rozwoju swojej kariery i my im w tym pomagamy – mówi Katarzyna Meissner, dyrektor Biura Sponsoringu i Projektów Relacyjnych Banku Zachodniego WBK.

Wyjątkowa edycja

Tegoroczna edycja Akademii Santander Orchestra jest wyjątkowa. Bank Zachodni WBK zadbał o kompleksowe podejście do rozwoju kariery muzyków. W planie Akademii Santander Orchestra obok indywidualnych zajęć praktycznych z wybitnymi tutorami, pojawiły się także wykłady teoretyczne z takich obszarów jak public relations, social media, prawo autorskie czy savoir-vivre. Dodatkowy cykl zajęć z ekspertami ma pokazać młodym muzykom, w jaki sposób należy świadomie prowadzić swoją karierę i umiejętnie zarządzać wizerunkiem, a tym samym stawać się bardziej konkurencyjnym na wymagającym rynku pracy.

– Do naszego projektu zgłosiło się ponad 300 osób, które dzięki nam mogą rozwinąć swój talent i poszerzyć swoją wiedzę. Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście warsztaty masterclass, ale również wykłady wykraczające poza wiedzę muzyczną zdobyły grono swoich miłośników. Savoir-vivre, prawo autorskie, public relations, czy social media, to wiedza niezbędna w dzisiejszych czasach, a często pomijana w trakcie kształcenia muzycznego. Zajęcia organizowane w ramach Akademii Santander Orchestra wypełniają tę lukę – mówi Filip Czarnecki, Project Manager, Fundacja MyWay.

Kolejne spotkania Akademii

Zajęcia Akademii Santander Orchestra będą odbywały się w prawie każdy weekend od końca września do połowy grudnia br.  7 października br. zapisani na wykład studenci odbędą szkolenie poświęcone prawu autorskiemu i dowiedzą się, jak w pełni wykorzystać potęgę mediów społecznościowych do budowania swojej marki. Zajęcia odbywają się w Centrum Relacyjnym Banku Zachodniego WBK.

Projekt Santander Orchestra realizowany jest przez Bank Zachodni WBK i Fundację Młodych Talentów MyWay wspólnie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Program 2 Polskiego Radia. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowejFacebooku.

Informacje o partnerach projektu:

źródło: materiały prasowe firmy