Współpraca kluczowym elementem rozwoju odpowiedzialnego biznesu

9 października 2020

Dotyczy firmy: Energa, Hochland, Samsung Electronics Polska,

Podczas 8. Targów CSR online, największego wydarzenia w Polsce o odpowiedzialnym biznesie i zrównoważonym rozwoju do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyły firmy: Energa z Grupy ORLEN, Hochland Polska, Samsung Electronics Polska. Program Partnerstwa FOB to blisko 60 podmiotów, które działają na rzecz upowszechniania standardów odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

Oficjalna gala przyjęcia nowych firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyła się 9 października, podczas piątego dnia 8. Targów CSR online. Od teraz w Programie Partnerstwa FOB działają trzy kolejne firmy: Energa z Grupy ORLEN, jedna z czterech największych krajowych spółek energetycznych; Hochland Polska z branży produkcji i sprzedaży serów topionych, żółtych, twarogowych oraz pleśniowych; Samsung Electronics Polska, jedna z największych spółek technologicznych na świecie.

Pandemia pokazała, że odpowiedzialny biznes potrafi się jednoczyć we wspólnym celu i skutecznie działać dla wspólnego dobra. Rozwój Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu potwierdza, że biznes widzi wartość we współpracy na rzecz  zrównoważonego rozwoju. Bardzo cieszy nas, że w tym trudnym w wielu wymiarach czasie,  do grona podmiotów aktywnie działających w kierunku upowszechniania standardów odpowiedzialnego biznesu w Polsce, dołączają firmy: Energa z Grupy ORLEN, Hochland Polska, Samsung Electronics Polska – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

–  Wierzę, że współpraca z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa pozwoli doskonalić działania w obszarze środowiskowym, społecznym i dotyczącym ładu korporacyjnego i przyczyni się do dalszego rozwoju społecznej odpowiedzialności, z korzyścią dla interesariuszy Energi – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji. – Liczymy również na możliwość wymiany doświadczeń z innymi firmami, dzięki którym powstają projekty wspierające zrównoważony rozwój – dodaje A. Sikorska.

Targi CSR to największe w Polsce wydarzenie na temat odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Tegoroczna edycja odbyła się w formule online w dniach 5-9 października br. i przebiegła pod hasłem “Środowisko! biznesowe i naturalne”.

W firmie rodzinnej, którą jest Hochland, było rzeczą oczywistą, że chcemy brać odpowiedzialność za przyszłość naszych dzieci i wnuków. A fakt, że przyroda i środowisko mają dla Hochland szczególne znaczenie, wynika z tego, że mleko jest najważniejszym surowcem do produkcji w firmie Hochland. Mamy pełną świadomość, że człowiek jest integralnym elementem natury i ma na nią wpływ, dlatego w Hochland dokładamy wszelkich starań, by mieć pozytywny wpływ na środowisko – chronić naturę i edukować młode pokolenia. Cieszymy się, że dołączyliśmy do szacownego grona Partnerów Programu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, co stanowi otwarcie nowego rozdziału. Udział w tak ważnym programie edukacyjnym to dla nas jeszcze większa aktywizacja w zakresie odpowiedzialnego biznesuJacek Wyrzykiewicz, PR & marketing services manager w Hochland Polska.

Podczas 8. Targów CSR online wiele miejsca poświęcono również tematowi pandemii i jej wpływowi na funkcjonowanie biznesu. Przebieg targów można śledzić poprzez stronę Odpowiedzialnbiznes.pl/TargiCSR.

Ostatnie niepewne miesiące pokazały, że nowe technologie w codziennym funkcjonowaniu są ważne i przydatne jak nigdy wcześniej. Jednak korzystanie z urządzenia powinno iść w parze z edukacją, jak robić to bezpiecznie i mądrze. Dlatego z jednej strony wyrównujemy szanse, zapewniając dostęp do technologii. Z drugiej – wspieramy kompetencje cyfrowe młodzieży  oraz wprowadzających ich w świat technologii rodziców i nauczycieli. Jako lider innowacji wiemy, jak ważny jest zrównoważony rozwój, dobro planety i zdrowie pokoleń. Partnerstwo i zaufanie FOB wspierają realizację tych wyzwań, dają możliwość dialogu z innymi firmami, dzielenia się dobrymi praktykami i inspiracji dla wspólnego celu: prowadzenia odpowiedzialnego biznesu – mówi Magdalena Olborska, CSR manager w Samsung Electronics Polska.

Program Partnerstwa to kompleksowy program współpracy z firmami, które – jako partnerzy strategiczni – wspierają FOB w upowszechnianiu koncepcji CSR w Polsce. Firmy nie tylko dzielą się własnym doświadczeniem poprzez prezentacje dobrych praktyk czy merytoryczny wkład w publikacje FOB, ale także stale uzupełniają swoją wiedzę, m.in. na spotkaniach Programu Partnerstwa. Obecnie grono partnerów strategicznych FOB to już blisko 60 firm – liderów CSR z całej Polski. Dowiedz się więcej >>