Wspólne gotowanie z Wojciechem Modestem Amaro na Dobrych Koloniach z PZU

11 sierpnia 2022

Dotyczy firmy: PZU,

W ramach Dobrych Kolonii PZU przez całe lato odbywa się siedem wyjazdów integracyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich z Dobrej Drużyny PZU oraz dla dzieci pracowników PZU w Ukrainie. Na półmetku kolonii do ośrodka w krainie Wielkich Jezior przyjechał szef kuchni Wojciech Modest Amaro, który poprowadził wspólne gotowanie.

Pod okiem wybitnego szefa kuchni dzieci przygotowały: chłodnik ukraiński, pierogi z buraków z kapustą, chrupiącego indyka, pierogi z mięsem, gofry z sernikiem oraz morele z miodem i jałowcem. Odkrywanie smaków kuchni regionalnych i narodowych zacieśnia więzi i służy integracji. Zajęcia mają także zakorzenić u najmłodszych nawyki zdrowego odżywiania. Jest to, obok inspirowania do aktywności fizycznej, drugi ważny element programu Dobra Drużyna PZU.

– Wojna w Ukrainie trwa już kilka miesięcy i przez cały ten czas Grupa PZU stara się nieść pomoc tam, gdzie jest ona niezbędna. W kraju objętymi działaniami wojennymi Ukraińcy potrzebują między innymi wsparcia materialnego i medycznego. Natomiast ci, którzy byli zmuszeni do ucieczki, potrzebują namiastki normalności a ich dzieci beztroski, która pomoże im się zintegrować i zadomowić w nowym miejscu. Temu mają służyć Dobre Kolonie z PZU, które organizujemy dla około 300 dzieci polskich i ukraińskich, w tym również dla dzieci z niepełnosprawnością oraz dla dzieci naszych pracowników z kraju dotkniętego wojną. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym ciekawym zajęciom sportowym i przyjaznej atmosferze te wakacje pozostaną w pamięci wszystkich uczestników kolonii – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Podczas wakacyjnych wyjazdów uczestnicy korzystają z różnorodnych atrakcji. Nad wodą i w otoczeniu przyrody dzieci poprzez zabawę i ćwiczenia mogą poznać podstawy windsurfingu, żeglarstwa, wiosłowania na deskach SUP, a także kajakarstwa czy łucznictwa. Na miejscu prowadzone są również zajęcia z budowy i programowania robotów oraz zajęcia przyrodnicze w terenie.

Źródło: inf. pras.