Wsparcie dla Ukrainy. Jak pomaga Amica?

14 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Amica,

Od wybuchu wojny, polski producent AGD przekazał już blisko 600 sztuk sprzętu, który trafił do ośrodków pomocowych, organizacji społecznych i do mieszkań przeznaczonych dla rodzin z Ukrainy. Akcje pomocowe zostały zrealizowane we współpracy m.in. z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i miastem stołecznym Warszawa. Równolegle organizowana jest systemowa pomoc dla przybywających zza wschodniej granicy uchodźców wojennych. 

Największa darowizna, realizowana we współpracy z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju, pozwoliła wyposażyć w sprzęt gospodarstwa domowego 70 mieszkań dla osób z Ukrainy. Kolejne urządzenia trafiły m.in. do punktów zakwaterowania organizowanych przez miasto stołeczne Warszawa oraz do punktów tymczasowego pobytu na terenie Wielkopolski.

Grupa Amica zorganizowała także zbiórkę finansową i rzeczową, z której środki przekazała zaprzyjaźnionej organizacji z Lwowa. W ramach akcji przekazano m.in. opatrunki, leki i środki higieniczne. Rodzinom ukraińskich pracowników, które uciekły przed wojną, firma zapewniła zakwaterowanie w zakładowym ośrodku wypoczynkowym w Mierzynie koło Międzychodu. Na bieżąco dostarczana jest tam pomoc materialna, a także wsparcie psychologa w języku ukraińskim. Gesty wsparcia udokumentował w swoim filmie pochodzący z ukraińskiego Donbasu Artem Kasatkin, youtuber pracujący od czterech lat w fabryce we Wronkach.

– Polacy otworzyli swoje domy dla potrzebujących, pokazali, czym jest prawdziwa polska gościnność. Cieszymy się, że tę otwartość możemy wesprzeć zarówno sprzętem AGD, jak i działaniami naszych pracowników, którzy znów pokazali, jak wielkie mają serca. Dzięki inicjatywie Artema i jego filmowej pasji wielu ludzi dowie się, jak Amica pomaga Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w nasze działania pomocowe – podkreśla Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Grupy Amica.

Źródło: inf. pras.