World Refill Day w Carrefour

15 czerwca 2023

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

Z okazji przypadającego na 16 czerwca World Refill Day, Carrefour przygotował oferty rabatowe dla osób korzystających z możliwości uzupełniania produktów do własnych opakowań. Celem realizowanych działań jest zmniejszenie ilości plastiku, który trafia do środowiska naturalnego oraz promowanie zrównoważonej konsumpcji.

Jak pokazują dane WWF, od 2000 roku świat wyprodukował tyle plastiku, ile we wszystkich poprzednich latach razem wziętych, a do 2030 produkcja ta ma wzrosnąć o kolejne 40 procent. Nawet 1/3 wyprodukowanego plastiku przedostaje się do natury, a wraz z jej płodami oraz wodą, trafia do ludzkiego organizmu. Jak wyliczyła organizacja, średnio, każdy człowiek na świecie zjada już nawet pięć gramów plastiku tygodniowo, co odpowiada wadze karty kredytowej.

Nowy trend – refill (z ang. uzupełnianie) – pomaga w walce z rosnącą ilością plastiku, który trafia do środowiska. Polega na zakupie produktów, które zwykle kupujemy w plastikowych butelkach, i umieszczeniu ich we własnych opakowaniach wielokrotnego użytku. W Polsce wiele rozwiązań w tym zakresie oferuje już sieć Carrefour:

– Realizując strategię transformacji żywieniowej, zachęcamy naszych klientów do zmiany nawyków i wybierania bardziej odpowiedzialnych sposobów konsumpcji. Dlatego jako jedna z pierwszych sieci handlowych w Polsce zaoferowaliśmy im możliwość uzupełniania produktów w tzw. refillomatach. Początkowo były to kosmetyki marki Yope, ale obecnie oferujemy już w ten sposób także produkty naszej marki własnej, w tym asortyment chemii domowej. Uruchomiliśmy też w Warszawie innowacyjny refillomat z makaronami marki Lubella. Wybierając refillomaty w Carrefour, nasi klienci nie tylko przyczyniają się do redukcji odpadów, ale również oszczędzają pieniądze, co jest niezwykle ważne w obecnych czasach wysokiej inflacji. Produkty dostępne w refillomatach są tańsze niż ich odpowiedniki na półkach sklepowych nawet o 30%. Ze względu na rosnące zainteresowanie tym rozwiązaniem, planujemy uruchomić kolejne refillomaty w najbliższych tygodniach – mówi Sylwester Mroczek, Manager Działu Rozwoju Formatów i Konceptów Handlowych w Carrefour Polska.

W trosce o świadomość społeczną w kwestii ograniczania zużycia tworzyw sztucznych poprzez wykorzystanie alternatywnych opcji powstała globalna inicjatywa World Refill Day, która przypada na dzień 16 czerwca. Z okazji tego dnia, Carrefour zachęca swoich klientów do wyboru bardziej zrównoważonych opcji zakupowych. W piątek i sobotę, 16 i 17 czerwca klienci, którzy odwiedzą sklepy Carrefour będą mogli skorzystać ze specjalnych rabatów:

  • Do 30% na produkty refill marki własnej Carrefour
  • -40% na drugi produkt kawy Nescafe refill
  • do -40% na wybrane butelki wielorazowe, butelki filtrujące, filtry i dzbanki dostępne w ofercie Carrefour
  • Soda Stream: wymiana pustego naboju na pełny, pozwala otrzymać e-kupon uprawniający do 50% rabatu na kolejną wymianę butli z gazem Soda Stream w sklepach Carrefour.
  • Mydła Palmolive w opakowaniach refill taniej o 15% oraz płyn do mycia szyb Clin w opakowaniu refill w Super Cenie 7,99 za sztukę.

Działania Carrefour w trosce o środowisko

Carrefour kontynuuje swoje działania na rzecz ograniczenia zużycia plastiku i promowania idei less waste. Już w 2019 roku sieć wprowadziła możliwość  kupowania do produktów na wagę do własnych opakowań we wszystkich hiper- i supermarketach w Polsce. Klienci, którzy chcą robić zakupy w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, mogą zabrać do sklepu swoje pudełeczka, woreczki lub słoiki.

Rok później, czyli w 2020 roku, we współpracy ze startupem Swapp! sieć uruchomiła projekt innowacyjnych Eco Barów, które umożliwiają własnoręczne uzupełnianie kosmetyków i środków czystości. Takie rozwiązanie dostępne jest hipermarkecie Carrefour w Westfield Arkadia w Warszawie. W tym samym sklepie można także skorzystać z nowoczesnego refillomatu Pasta Station, który pozwala kupować makaron Lubella wprost do torebek papierowych, woreczków wielorazowych czy pojemników przyniesionych przez klientów. Z kolei refillomaty z kosmetykami Yope i Jelp dostępne są w hipermarketach Carrefour w warszawskiej Galerii Mokotów oraz w centrum handlowym Magnolia we Wrocławiu.

Źródło: inf. pras.