Wolontariusze_ki Grupy DB Cargo Polska wspierają dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

2 sierpnia 2022

Dotyczy firmy: DB Cargo Polska,

Wolontariusze_ki Grupy DB Cargo Polska kolejny raz okazali wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Zorganizowane przez pracowników firmy wydarzenie dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy odbyło się w uzdrowisku w Ustroniu.

Wydarzenie obfitowało w różne aktywności, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Na boisku KS Kuźnia Ustroń odbył się trening piłki nożnej z trenerami Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. W Ośrodku Narcyz, należącym do Uzdrowiska Ustroń, animatorki z Fundacji Czerwone Noski przedstawiły miniskecz, a później zaprosiły uczestników do wspólnej zabawy. Na zakończenie goście mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu muzycznego Czornobrywc’i (Чорнобривці), którego założycielem i liderem jest Mikołaj Boszkow, inspektor ds. zarządzania bezpieczeństwem  w DB Cargo Polska.

Jestem bardzo szczęśliwa, że wspólnie mogliśmy przekazać tym dzieciom oraz ich bliskim i opiekunom nasze wsparcie, że nie są sami w trudnym dla nich czasie. Wszyscy wolontariusze wykazali ogromne serce. Razem możemy góry przenosić! – mówi Joanna Skóra z DB Cargo Polska.

W czasie trwania wojny w Ukrainie, wolontariusze Grupy DB Cargo Polska przeznaczyli całoroczny budżet konkursu akcji wolontariackich „Dobry Pomysł” oraz zeszłoroczny grant pieniężny, otrzymany podczas Gali Wolontariatu, na rzecz pomocy pracownikom z Ukrainy oraz ich rodzinom. Fundusze te zasiliły oddolne akcje pomocowe jak: zakup podstawowych produktów żywności, środków higieny osobistej, czystości i medycznych, nowej odzieży, przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci. Wolontariusze zorganizowali także transporty na granice polsko-ukraińskie.

Ponadto Grupa DB Cargo Polska przeprowadziła dobrowolną, koleżeńską zbiórkę pieniężną wśród swoich pracowników. W efekcie zebrała kwotę 21 470 zł, z czego łącznie 19 500 zł otrzymało piętnaście pracowników firmy z Ukrainy. Przekazane środki przeznaczone zostały na zakup niezbędnego wyposażenia zajmowanych przez ich rodziny mieszkań, również na zakup opału oraz opłaty za czynsz. DB Cargo Polska udostępniła także firmowe domki wypoczynkowe nad Zalewem Sosina w Jaworznie, w których cztery rodziny – razem osiemnaście osób – znalazły schronienie.

Drużyna wolontariuszy „Solidarni z Ukrainą”, przy wsparciu Grupy DB Cargo Polska, nadal kontynuuje działania pomocowe na rzecz uchodźców.

Źródło: inf. pras.