Wolontariusze Tchibo w obiektywie

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 11 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
26 marca 2013

Dotyczy firmy: Tchibo,

Wolontariusze Tchibo podczas pikniku z młodzieżą, w stadninie koni, na warsztatach z dziećmi – to tylko niektóre projekty, które zostały zaprezentowane na wystawie fotograficznej poświeconej działaniom wolontariackim w ramach programu „Wolontariusz Tchibo. Chcę pomagać”.

Program wolontariatu pracowniczego w Tchibo Warszawa jest otwarty na różnorodne pomysły pracowników – wolontariuszy, którzy na ich realizację mogą otrzymać dofinansowanie od firmy.

Program wolontariatu pracowniczego w Tchibo Warszawa działa w firmie od ponad trzech lat i opiera się na formule konkursu, w którym pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na działania wolontariackie. Dzięki temu każdy projekt zrealizowany przez wolontariuszy jest dopasowany do potrzeb społeczności lokalnych i wyróżnia się indywidualnym charakterem.

Wystawa przedstawia zdjęcia projektów wolontariackich, które w 2012 roku zrealizowali pracownicy Tchibo Warszawa. Składa się z 17 elementów tworzących spójną całość. Można ją oglądać w siedzibie firmy Tchibo Warszawa, przy ulicy Fabrycznej 5 w Warszawie.

Jak podsumowuje Daria Murawska, koordynator programu wolontariatu w Tchibo Warszawa – Każdy element wystawy opisuje jeden projekt, dzięki czemu udało się uchwycić różnorodność działań podejmowanych przez naszych wolontariuszy i podkreślić wyjątkowość ich zaangażowania. Wystawa jest też świetnym przykładem dla innych osób, że wolontariat ma różne oblicza, a to jakie projekty są realizowane, zależy od samych wolontariuszy.

Tchibo Warszawa konsekwentnie realizuje założenia społecznej odpowiedzialności biznesu, a program wolontariatu pracowniczego jest jedną z najważniejszych aktywności skierowanych do pracowników i lokalnych społeczności. Program „Wolontariusz Tchibo. Chcę pomagać” jest realizowany od 2009 roku i opiera się na zasadach konkursu o granty. W tym czasie dofinansowanie otrzymały 32 projekty, w które zaangażowało się ponad 230 pracowników – wolontariuszy. Dzięki temu wsparcie otrzymało ponad 4 tysiące osób. Poprzez wolontariat pracownicy pomagają dzieciom, młodzieży, jak i osobom dorosłym.

 

Do projektów wolontariackich mogą zapraszać współpracowników oraz znajomych i rodzinę. Wynika to z założeń programu, który cechuje otwartość na pracowników, ich zaangażowanie oraz autorskie pomysły.

Wolontariusze z ogromnym entuzjazmem podchodzili do realizacji projektów. – Towarzyszyła nam ogromna satysfakcja z możliwości pomocy i widocznej wdzięczności dzieci, jak i rodziców. Uśmiech na twarzach dzieci był uwieńczeniem naszego projektu. – wspominają wolontariusze z jednego ze sklepów Tchibo w Warszawie.

Źródło: Materiały prasowe