Wolontariusze Providenta pomogli blisko 780 000 beneficjentom

23 grudnia 2021

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Tegoroczna, 28. odsłona programu wolontariackiego Tak! Pomagam Provident Polska poświęcona została kwestiom związanym z ekologią. W sumie, przy wsparciu Provident Polska, wolontariusze zrealizowali 29 zgłoszonych przez siebie projektów. W ramach inicjatyw przepracowali 1350 godzin i pomogli blisko 780 000 beneficjentom.

Pomimo pandemii, odbyły się inicjatywy podejmowane w poprzednich latach. Należy do nich prowadzona od 19 lat wewnętrzna akcja „Listy do Provi Mikołaja”. Pracownicy i Doradcy Providenta kupują prezenty dla dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. W tym roku ufundowali 116 upominków, a wsparcie otrzymały mi.in. Panda w Kozienicach, Dom Dziecka w Nagłowicach, Świetlica Złotokłos i Ognisko Okęcie.

W 2021 roku kontynuowano także współpracę z Fundacją Zaczytani.org, z którą Provident Polska otwiera biblioteki dla pacjentów oddziałów pediatrycznych. W tym roku przekazano ponad 1000 Zaczytanych prezentów mikołajkowych. Niespodzianki zostały spakowane i dostarczone do placówek w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Ostrowcu Św. m.in. Szpitala Pediatrycznego w Warszawie, Szpitala Bielańskiego, Hospicjum Cordis w Katowicach, Rodzinnego Domu Dziecka i Domu Samotnej Matki w Łodzi i Domu Dziecka w Ostrowcu Św.

– Cieszymy się, ze współpraca z Fundacją Zaczytani.org jest tak owocna. Do końca tego roku planujemy otworzyć już 50. wspólną bibliotekę – zauważa Agnieszka Krajnik, Koordynatorka ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. Chętnie angażujemy się także w nowe inicjatywy, jak akcja mikołajkowa Pulsu Biznesu. Dzięki naszemu wsparciu upominki otrzymały dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka – dodaje Agnieszka Krajnik.

Provident Polska drugi rok z rzędu wspiera także medyków. W 2020 i 2021 roku w ramach pomocy dla 17 szpitali, przekazano ponad 200 tys. zł oraz używane meble i materiały biurowe.

Źródło: inf. pras.