Wolontariusze Providenta przekazali ponad 1000 książek dla małych pacjentów

23 grudnia 2020

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Końcówka roku była  intensywna dla wolontariuszy Providenta. W ramach Mikołajek z Fundacją Zaczytani.org przekazali ponad 1000 prezentów dla małych pacjentów w 9 placówkach, w tym do sześciu szpitali. Jednocześnie Pracownicy Providenta oraz Doradcy Klienta już po raz 12. odebrali Listy do ProviMikołaja i zakupili ponad sto prezentów dla dzieci z czterech placówek opiekuńczych. Nie zapomniano również o czworonożnych przyjaciołach ze schroniska w Skierniewicach, do których trafiła pomoc rzeczowa i finansowa. Pomaganie nie skończy się jednak wraz z końcem roku. Do połowy stycznia we współpracy z Fundacją The Hope Project Polska zbierane są dary dla uchodźców syryjskich.

Wolontariusze Provident Polska po raz kolejny zaangażowali się w pomoc najbardziej potrzebującym. Pomimo pandemii, również i w tym roku realizowali inicjatywy podejmowane w ostatnich latach. Wspólnie z fundacją Zaczytani.org, z którą już od trzech lat Provident Polska otwiera biblioteki dla pacjentów oddziałów pediatrycznych, przekazano ponad 1000 świątecznych zestawów dla małych pacjentów w dziewięciu placówkach, w tym do sześciu szpitali w całej Polsce. Podarunki otrzymały dzieci ze szpitali w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Katowicach. Dzięki dotychczasowej współpracy z Zaczytanymi otwarto łącznie 40 bibliotek, do których przekazano ponad 28 tys. książek. Kolejną długofalową inicjatywą zrealizowaną również w tym roku są Listy do ProviMikołaja. W tegorocznej edycji pracownicy Providenta kupili ponad 100 prezentów dla dzieci z czterech placówek opiekuńczo-wychowawczych: Placówki Socjalizacyjnej Panda w Kozienicach, Świetlicy w Złotokłosie, Ogniska Okęcie i Domu Dziecka w Nagłowicach.

– Czas świąt to szczególny okres, a w tym roku także wyjątkowo trudny. Tym bardziej cieszymy się, że możemy pomagać. Ma to ogromną wartość, ponieważ izolacja sprawia, że brak kontaktu z drugim człowiekiem jest bardziej dotkliwy. Aktywność wolontariuszy Providenta koncentruje się na pomocy osobom, dla których bliskość ma wyjątkowe znaczenie. Warto podkreślić, że staramy się dostrzegać potrzeby ludzi wokół nas każdego dnia. Stąd też długofalowy i wieloletni charakter naszych inicjatyw wolontariackich – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.

Wolontariusze Providenta pamiętali również o czworonogach, organizując akcję pomocową dla Schroniska w Skierniewicach. Dzięki niej zebrano karmę, środki higieniczne dla psów, koce i kołdry. Efektem zbiórki jest również 600 zł, za które zakupiono karmę i żwirek dla kotów. Zwieńczeniem akcji był wspólny spacer z podopiecznymi schroniska.

Dodatkowo w ramach wolontariatu do połowy stycznia trwa zbiórka darów, w tym ubrań, butów, niezbędnych kosmetyków dla uchodźców z Syrii, którzy przebywają na wyspie Lesbos. Wolontariusze Providenta wraz z Fundacją The Hope Project Polska przekażą najpotrzebniejsze akcesoria na początku nowego roku.

– Współpraca z Fundacją the Hope Project Polska to wyjątkowa inicjatywa. Propozycja pomocy wpłynęła od Pracowników. Firma podąża za nimi. Angażujemy się w projekty, które są dla nas ważne. Od lat realizujemy oddolne projekty pomocowe, choćby w ramach Tak! Pomagam. Tak też narodził się Provident Run z którego dochód przekazujemy na rzecz podopiecznych Fundacji Gajusz – podkreśla Agnieszka Krajnik.

źródło: mat. pras.