Wolontariusze Procter & Gamble po raz kolejny pomagają rodzinom na Targówku we współpracy z Habitat for Humanity

29 maja 2015

Dotyczy firmy: P&G,

Procter & Gamble od 10 lat współpracuje z Habitat for Humanity budując i odnawiając domy oraz mieszkania osób w potrzebie na całym świecie. W Polsce wspólne projekty realizowane są od 2013 roku. Na warszawskim Targówku rusza właśnie kolejna akcja, w ramach której P&G, dzięki pracy wolontariackiej swoich pracowników i przeznaczonym na ten cel środkom finansowym, pomoże rodzinom z lokalnej społeczności wyremontować ich mieszkania.

P&G współpracuje z Habitat for Humanity od 2004 roku. Lokalna inicjatywa realizowana w małym miasteczku w Stanach Zjednoczonych, w roku 2013 przerodziła się w jeden z kluczowych globalnych projektów firmy z obszaru społecznej odpowiedzialności. Od 2013 roku P&G i Habitat for Humanity są partnerami globalnymi. Przez ten czas w prace zaangażowało się 2000 pracowników P&G z 18 krajów. Tylko w tym roku ponad 900 wolontariuszy P&G poświęci swój czas, aby pomóc rodzinom w Polsce, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Afryce Południowej, Tajlandii i innych krajach. Będą budować domy oraz odnawiać i sprzątać mieszkania osób potrzebujących.

Misją firmy P&G jest pomoc rodzinom w wykonywaniu czynności dnia codziennego, takich jak utrzymanie czystości ich domu, poprzez dostarczanie innowacyjnych produktów wysokiej jakości. Współpracując z Habitat for Humanity, docieramy z naszą misją również do osób najbardziej potrzebujących, przyczyniając sie do realnej poprawy jakości ich życia – mówi Małgorzata Mejer, rzecznik prasowy P&G Polska.

P&G i Habitat for Humanity po raz kolejny pomagają w Warszawie

Obecnie P&G i Habitat for Humanity realizują projekt na warszawskim Targówku, w ramach którego pracownicy firmy będą odnawiać mieszkania samotnych mam i rodzin w potrzebie. Inicjatywa prowadzona jest w porozumieniu z Urzędem Dzielnicy Targówek.

Firma Procter & Gamble od początku swojej działalności na Targówku angażuje się w życie jego mieszkańców i pomaga rozwijać naszą dzielnicę. To już kolejny projekt, w który bezpośrednio angażują się również pracownicy firmy. Ich pomoc oraz wsparcie finansowe P&G pozwolą poprawić warunki życia najbardziej potrzebujących mieszkańców Targówka – mówi Sławomir Antonik, burmistrz dzielnicy Targówek.

Projekty P&G i Habitat for Humanity realizowane są w Polsce wśród lokalnych społeczności od 2013 roku. Jako firma działająca na terenie warszawskiego Targówka, gdzie zlokalizowane są nasze biura i fabryka Pampers, oraz w rejonie łódzkim, gdzie znajdują się 3 nasze fabryki, naturalnie angażujemy się w życie lokalnych społeczności. Jest to ważne również dla naszych pracowników, z których znaczna część ma wielką potrzebę włączania się w akcje wolontariackie na rzecz osób w potrzebie – przyznaje Małgorzata Mejer.

W ramach pierwszego z projektów, dzięki zaangażowaniu firmy i wsparciu ze strony Urzędu Dzielnicy, na warszawskim Targówku odnowiono dwa budynki mieszkalne, a w pobliżu powstał plac zabaw dla dzieci. W kolejnym roku zrealizowany został projekt w Łodzi – udało się zaadaptować część budynku przeznaczonego na potrzeby „Pałacu – stacjonarnego hospicjum dla dzieci” prowadzonego przez Fundację Gajusz.

Cieszymy się, że nasza współpraca tak wiele zmienia i stale się rozwija. Oprócz funduszy i zaangażowania wolontariuszy, w tym roku w ramach akcji P&G przekazuje również zapas swoich produktów, pomagając w ten sposób rodzinom dbać o dom i utrzymać go w czystości – mówi Małgorzata Salamon, prezes Fundacji Habitat for Humanity w Polsce.