Wolontariusze Grupy DB Cargo Polska w SezaMowym ogrodzie

12 września 2023

Dotyczy firmy: DB Cargo Polska,

Wolontariusze Grupy DB Cargo Polska pomogli w pracach ogrodniczych przy siedzibie Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM „SezaM”.

Pracownicy i pracownice Grupy DB Cargo Polska przeprowadzili akcję wolontariacką na rzecz organizacji zrzeszającej chorych na stwardnienie rozsiane. Wspólnie ze swoimi rodzinami zaangażowali się w plewienie, nawożenie ziemi, sadzenie roślin czy podlewanie kwiatów. Wszystko po to, aby ogród przy siedzibie Stowarzyszenia „SezaM” w Gliwicach stał się miejscem, w którym podopieczni mogą miło spędzać czas.

– Cieszę się, że mogliśmy dołożyć swoją „cegiełkę” do tego miejsca – w przenośni, ale też dosłownie. Mam nadzieję, że SezaMowy ogród pomoże chorym oderwać się myślami od zdrowotnych problemów i sprawi im wiele radości – mówi Ewelina Pelińska, wolontariuszka Grupy DB Cargo Polska.

Projekt rewitalizacji ogrodu dla „SezaMu” został wyłoniony spośród inicjatyw wolontariackich zgłoszonych do konkursu dla pracowników „Dobry Pomysł” i otrzymał od firmy grant na realizację.

Źródło: inf. pras.