Wiosenne porządki z IKEA i Stena Recycling

5 maja 2016

Dotyczy firmy: IKEA, Stena Recycling,

IKEA i Stena Recycling współorganizują wiosenne zbiórki elektroodpadów, makulatury, puszek, butelek PET i baterii. W kwietniu miały one miejsce w Bydgoszczy i w Gdańsku, w maju odbędą się kolejne w Krakowie i Warszawie.

Organizowane zbiórki to doskonała okazja, aby zrobić domowe porządki, oddać bezpłatnie stare sprzęty elektroniczne oraz inne odpady i pozwolić materiałom zyskać nowe życie. Najbliższe zbiórki odbędą się 7 maja w Krakowie na parkingu IKEA oraz 18 maja w Warszawie na parkingach IKEA w Jankach i Targówku. Akcjom towarzyszą gry i zabawy dla dzieci, a osoby biorące udział w konkursach ekologicznych mogą wygrać sadzonki oraz drobne upominki.

– Organizowane przez nas akcje mają na celu zachęcenie do segregowania oraz oddawania odpadów do recyklingu. Wspólnie z Partnerami zwracamy uwagę na znaczenie postaw ekologicznych, chcąc razem tworzyć wartość dla środowiska oraz w sposób zrównoważony gospodarować odpadami – mówi Aleksandra Surdykowska, Kierownik ds. Marketingu i PR w Stena Recycling.

Zbiórki odpadów odbyły się już w Bydgoszczy – 16 kwietnia oraz w Gdańsku – 23 kwietnia, gdzie współorganizatorem akcji był Park Handlowy Matarnia. Tylko w Bydgoszczy zebrano 2120 kg sprzętu elektronicznego,  880 kg makulatury, 185 kg baterii oraz dziesiątki kilogramów innych odpadów.

Przez cały rok wszystkie rodzaje posegregowanych odpadów można oddawać bezpłatnie do Stena Ekostacji –  otwartych stacji recyklingu w Warszawie i Poznaniu.