Webinarium EU Talent o korzyściach z praktyk i staży zawodowych

28 czerwca 2018

16 lipca 2018 o godzinie 12.00 odbędzie się ostatnie już WEBINARIUM w ramach projektu EU Talent, który w Polsce koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gościem spotkania będzie pan Maciej Świerczyński z BNI Polska, który opowie o korzyściach, jakie firma może czerpać z zatrudniania młodych talentów, przeszkodach, jakie napotykają pracodawcy, oraz o tym, dlaczego warto organizować praktyki zawodowe w swojej firmie i jak zacząć ten proces. 

EU Talent (Business in Europe Hosting Apprenticeships for Youth) to dwuletni program (09.2016 – 08.2018) finansowany przez Komisję Europejską, którego celem jest tworzenie krajowych i europejskich inicjatyw edukacyjnych, pomagających małym i średniej wielkości firmom w zapewnieniu większej liczby miejsc i lepszych warunków dla stażystów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

Zarejestruj się na WEBINARIUM >>

O Prelegencie

Gościem WEBINARIUM będzie Maciej Świerczyński, mentor, specjalista networkingu, który od 2011 roku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas licznych warsztatów i prelekcji. Wykładowca networkingu na kierunku psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
Na co dzień, jako Dyrektor Zarządzający Obszaru BNI Kujawsko- Pomorskie, aktywnie wspiera ok. 400 przedsiębiorców, właścicieli firm MŚP, angażując się w budowanie silnej społeczności przedsiębiorców w regionie. Jako mentor ceniony jest za dostarczanie sprawdzonych rozwiązań wykorzystujących siłę networkingu i za umiejętność łączenia ludzi. Pokazuje jak współpracować, aby osiągać więcej i zmieniać świat na lepsze.

Nabór dobrych praktyk MŚP organizujących staże

Małe i średnie przedsiębiorstwa wciąż mają możliwość podzielenia się swoimi dobrymi praktykami z zakresu organizacji praktyk i staży zawodowych – ze środowiskiem biznesowym zarówno w Polsce jak i zagranicą. Praktyki mogą dotyczyć obszarów: zarządzanie, rekrutacja i zmiana pracy, jakość szkolenia, jakość kształcenia oraz warunki zatrudnienia. Nabór praktyk odbywa się w ramach projektu EU Talent koordynowanego na szczeblu międzynarodowym przez CSR Europe.

Firmy z sektora MŚP a Polsce często dają możliwość uczniom szkół zawodowych i techników do zdobycia doświadczenia i niezbędnej dla rozwoju wiedzy dzięki organizowaniu praktyk zawodowych. Zachęcamy przedstawicieli firm MŚP do podzielenia się korzyściami płynącymi z zatrudniania młodych na praktykach zawodowych, poprzez przesłanie wypełnionego formularza wraz ze zdjęciem z przeprowadzonych staży i logo firmy na adres koordynatorki projektu Marty Borowskiej.

Nadesłane opisy działań pojawią się w informacjach poświęconych projektowi EU Talent przygotowywanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  i na europejskiej stronie projektu, stając się inspiracją dla innych firm z sektora.

Pobierz formularz >>

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE >>

źródło: informacja własna