Warsztaty o technologii dla uczniów, a dla nauczycieli – pomysły na ciekawe prowadzenie zdalnych lekcji

19 marca 2021

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

W piątek 19 marca ruszyła pierwsza odsłona tegorocznych Festiwali Naukowych E(x)plory. Grupa LOTOS od 9 lat jest mecenasem Programu E(x)plory, który odkrywa, wspiera i rozwija młode talenty.

– Startuje 10. edycja E(x)plorów. Przed nami 4 festiwale naukowe. Gościć nas będą Wrocław, Warszawa, Olsztyn i Łódź. Zobaczymy 120 projektów uczestniczących w Konkursie E(x)plory i wybierzemy najlepsze, które będą walczyć o nagrody podczas krajowego finału – Gdynia E(x)plory Week. Po raz kolejny Grupa LOTOS wspiera nas i młode talenty. Zapraszam na nasze wydarzenia online na platformę HOPIN – opowiada Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Festiwale Naukowe E(x)plory skierowane są zarówno do młodzieży od 13. roku życia i nauczycieli, jak i do pasjonatów nauki w każdym wieku. Uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach naukowych online. Udział w nich jest bezpłatny, a zarejestrować się można na stronie: Wrocław rex – E(x)plory. Tam też znajduje się dokładny program wydarzenia. Kolejne trzy festiwale odbędą się 9 kwietnia w Warszawie, 29 kwietnia w Olsztynie oraz 6 czerwca w Łodzi.

Festiwale Naukowe E(x)plory to także regionalne etapy Konkursu E(x)plory. To okazja na poznanie projektów młodych talentów – uczniów w wieku 13-20 lat, których pomysły zachwycają nawet doświadczonych naukowców. To projekty z różnych dziedzin: biologii, chemii, nowych technologii, projekty społeczne i ekologiczne. Podczas Festiwali Naukowych zostaną wyłonione najlepsze projekty, które przejdą do krajowego finału Konkursu E(x)plory – Gdynia E(x)plory Week. Ich autorzy będą walczyć o stypendia na rozwój swoich projektów, udział w konkursach międzynarodowych oraz nagrody specjalne ufundowane m.in. przez Grupę LOTOS.

– Nasza firma stawia na innowacje i projekty badawczo-rozwojowe – poprzez rozwój technologiczny, współpracę z uczelniami oraz wsparcie innowatorów. Program E(x)plory idealnie wpisuje się w tę strategię. Dzięki niemu, wyłaniane są najlepsze projekty zgłaszane przez młodych naukowców. Utalentowana młodzież to wielka nadzieja dla naszego kraju. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja zaowocuje nowymi pomysłami i dzięki niej odkryjemy kolejnych polskich geniuszy – mówi Zofia Paryła, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

1,5 tys. projektów i wynalazków

E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wyszukująca młode talenty, wspierająca ich rozwój oraz pomagająca im się odnaleźć w świecie nauki i biznesu, która działa już od 10 lat. W tym czasie udało się stworzyć społeczność prawie 2,5 tysiąca młodych innowatorów, którzy zgłosili do Konkursu E(x)plory ponad 1,5 tysiąca projektów naukowych i wynalazków. Unikalną wartością E(x)plory jest bezpośredni kontakt młodych talentów z ekspertami ze świata nauki, biznesu i innowacji społecznych. Do tej pory w Programie wzięło w nich udział ponad 40 tysięcy osób.

Organizatorem Explorów jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Program jest wspierany przez blisko 100 partnerów, w tym przede wszystkim przez Grupę LOTOS.

źródło: mat. pras.